Valdis Zatlers. Foto: United Nations Photo/Flickr

Grūti novērtēt, kāda ir Latvijā dzīvojošo krievu attieksme pret karu Ukrainā, taču tie Krievijas pilsoņi, kuri piedalījušies Krievijas Valsts domes vēlēšanās, ir līdzatbildīgi par karu Ukrainā, tā savu viedokli TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” pauž Latvijas eksprezidents Valdis Zatlers.

Eksprezidents norāda, ka robežšķirtne saistībā ar izpratni par karu Ukrainā ir ļoti grūti nosakāma, jo tā “neiet pa etniskām vai pilsoniskām robežām, viņa iet pa emocionālām robežām”.

Arī runājot par Latvijā dzīvojošo krievu nostāju par karu Ukrainā, Zatlers norāda, ka ir grūti pateikt kāda tā ir, jo cilvēki ir dažādi: “Vai viņiem ir atbildība par to, ka Putina Krievija uzbrūk Ukrainai? Cilvēka prātos mēs jau nevaram ielīst, bet ir viena ļoti vienkārša lieta – pase. Ja jums ir Krievijas pase, jūs esat atbildīgs! Simtprocentīgi atbildīgs par šo te neģēlību, šo agresiju, par šiem upuriem, nogalināšanu. Ja jums ir Latvijas pase, jūs par to neesat atbildīgs, bet jūs esat atbildīgs par to, kas notiek Latvijā.”

Uz jautājumu, vai Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem atbildības latiņa ir tikpat augsta, kā Krievijā dzīvojošajiem šīs valsts pilsoņiem, Zatlers atbild apstiprinoši:

“Jā, jo viņi piedalījās vēlēšanās, viņi ievēlēja Putinu, viņi ievēlēja šo Valsts domi. Katrai valstij ir zināma ietekme uz saviem pilsoņiem. Tikpat labi viņus var iesaukt Krievijas armijā no Latvijas un tikpat labi viņiem var teikt: nu, labi, mēs jūs neiesauksim, bet jūs izdarīsiet kaut ko Krievijas interesēs. Krievijas pilsoņi ir bīstami Latvijas valstij.”

Lasiet arī: Bērnu horoskops

Kā zināms, 24.janvārī apritējuši vienpadsmit mēneši, kopš pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Kopš 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 129 870 krievu karavīru, vairāk nekā 13 000 Ukrainas karavīru un vairāk nekā 440 bērnu.  Kara dēļ dati nav pārbaudāmi.

youtube icon
Abonēt youtube