Foto: Nataļja Vaseva/BNN

Šonedēļ debesis biežāk skaidrosies, un termometra stabiņš svārstīsies ap 0 grādu atzīmi, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas dienests.

Pirmdiena būs lielākoties mākoņaina, vien vietām dienā debesis skaidrosies, un uzspīdēs saule. Naktī un no rīta no ziemeļiem valsti šķērsos nokrišņu zona, kas teritorijas lielākajā daļā nesīs sniegu, bet dienā nokrišņi mitēsies – vēl tikai austrumos vietām uzsnigs. Pūtīs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, kas dienā iegriezīsies no ziemeļu puses.

Naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz -4…-9 grādiem, piekrastes rajonos saglabājoties siltākam gaisam, tur +1…-4 grādi. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs -1…+3 grādu robežās.

Otrdien debesis brīžiem skaidrosies, tikai naktī vietām austrumos gaidāms sniegs. Pūšot lēnam vējam, naktī un no rīta rietumu rajonos veidosies arī migla. Minimālā gaisa temperatūra naktī rietumos gaidāma 0…-4 grādu robežās, savukārt austrumos gaiss atdzisīs līdz -4…-9 grādiem. Arī dienā valsts lielākajā daļā saglabāsies sals, un maksimālā gaisa temperatūra būs 0…-3 grādu robežās, savukārt Kurzemē gaiss iesils līdz 0…+3 grādiem.

Nedēļas vidū nokrišņi mitēsies, līdz ar to trešdien un ceturtdien gaidāms mākoņains, tomēr sauss laiks. Dominēs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktīs būs -4…-8 grādi, Kurzemē un piekrastes rajonos +1…-4 grādi. Diennakts gaišajās stundās gaiss iesils līdz -2…+3 grādiem, vēsākam laikam saglabājoties valsts austrumos.

Lasiet arī: Nedēļas horoskops: 3.-9.februāris

Pagaidām prognozes nākamās nedēļas izskaņai ir visai mainīgas, bet jaunākie aprēķini sliecas par labu ciklonu darbībai virs Somijas, kas Latvijai nesīs brāzmainu vēju un plašu nokrišņu zonu.

youtube icon
Abonēt youtube