Foto: Pixabay

Dabiņu ģimenei, kurai šā gada janvārī Rīgas Dzemdību namā piedzima trīnīši, piešķirts vienreizējs pabalsts – 15 tūkstoši eiro. Tas nolemts otrdien, 7.februārī, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

Kopš 1993.gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējais sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi. Pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un pabalsta izmaksu nodrošina Labklājības ministrija.

Šogad šī ir pirmā ģimene, kurā piedzimuši trīnīši. 2013.gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014.gadā – piecām ģimenēm, 2015.gadā – trīs ģimenēm, 2016.gadā – divām ģimenēm, 2017.gadā – divām ģimenēm, 2018.gadā – četrām ģimenēm, 2019.gadā – vienai ģimenei, 2020.gadā – vienai ģimenei, 2021.gadā – vienai ģimenei, informē Labklājības ministrija.

Jau vēstīts, ka Rīgas Dzemdību namā 25. janvārī sagaidīti pirmie trīnīši – divi puikas un meitene. Trīnīšu vecāki ir Dina un Jānis no Stopiņu pagasta, kuri pirms sešiem gadiem Rīgas Dzemdību namā sagaidīja savu pirmdzimto dēliņu Jānīti.

Trīnīši piedzima pusdienlaikā – pirmais puisītis un meitenīte plkst.12:07, bet pēc minūtes pasaulē nāca arī otrs puisītis. Abi brālīši ir 48 cm gari un sver 2 374 g un 2 438 g, bet māsiņa ir 46cm gara un sver 2 220 g. Trīnīšiem vecāki devuši skaistus latviskus vārdus – Emīls, Anna un Miks, informē Rīgas Dzemdību nams.

Divdesmit trīs gadu laikā (no 2001.gada) Rīgas Dzemdību namā trīnīši pasaulē nākuši 23 reizes.

Trīs trīnīši gadā jeb trīs reizes pa trim Dzemdību namā tika sagaidīti 2005. un 2014.gadā, kamēr dažus gadus trīnīšu nav bijis vispār.

Lasiet ari: Iepazīsties! Zināmi šova Balss maskā jaunās sezonas dalībnieki un vadītājs

Statistikas dati neapliecina, ka kāds no gada mēnešiem būtu trīņiem īpaši labvēlīgs; trīnīši pasaulē nākuši visos gadalaikos. Apmēram vienādās proporcijās pasaulē nākuši viena un dažāda dzimuma trīnīši.

Saistītās tēmas: trīnīši

youtube icon
Abonēt youtube