Foto: Pexels

Ģimenei no Balvu novada, kurai šā gada oktobrī Vidzemes slimnīcā piedzima trīnīši, piešķirts vienreizējs pabalsts – 15 tūkstoši eiro. Tas nolemts otrdien, 7.novembrī, notikušajā Ministru kabineta sēdē.

Kopš 1993.gada ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, tiek sniegts vienreizējais sociālais pabalsts. Tas paredzēts kā materiālais atbalsts ģimenēm, kurās piedzimuši trīnīši, ņemot vērā, ka ar trīs bērnu vienlaicīgu piedzimšanu un kopšanu rodas ievērojami lielāki papildu izdevumi. Pabalsts netiek aplikts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un pabalsta izmaksu nodrošina Labklājības ministrija.

2013. gadā vienreizējais sociālais pabalsts tika izmaksāts vienai ģimenei, 2014.gadā – piecām ģimenēm, 2015.gadā – trīs ģimenēm, 2016.gadā – divām ģimenēm, 2017.gadā – divām ģimenēm, 2018.gadā – četrām ģimenēm, 2019.gadā- vienai ģimenei, 2020.gadā – vienai ģimenei, 2021.gadā – vienai ģimenei, šogad – divām ģimenēm, informē Labklājības ministrija.

Jau vēstīts, ka oktobra nogalē Vidzemes slimnīcā, vecāku Ilzes un Braena ģimenē, ienāca trīs jaunas atvasītes – Evans, Stefans un Neitans, kas arī šādā secībā ieraudzīja pasauli. Vidzemes slimnīcā šajā gadā šie ir pirmie trīnīši.

Ilzes un Braena ģimenē jau aug meitiņa Aleksa, kurai ir pieci gadi, un nu jau vacākā māsa atzīst, ka ļoti vēlas iepazīties ar brālīšiem, jo pašlaik vēl tos nav satikusi.

Evans piedzima 2056 g un 46 cm liels, Stefans 1772 g un 43 cm, bet Neitans 1934 g un 46 cm liels, informē slimnīca.

Jaunā māmiņa Ilze stāsta: “Ejot pirmo reizi uz sonogrāfiju, bija slēdziens, ka puncī ir tikai viens bērniņš, bet grūtniecības 13. nedēļā tika atklāts arī otrs mazulītis un pēc brītiņa arī trešais. Liels bija pārsteigums par trīs mazulīšiem, jo ģimenē rados ir bijuši tikai dvīņi.”

Jaunā ģimene ir no Balvu novada, kur pēc kāda laiciņa, kad mazulīši sasniegs nepieciešamo svaru, atgriezīsies un tos audzināt palīdzēs arī omītes un opīši.

Vārdus puisīšiem izvēlējās tētis, kas jau tagad ir liels atbalsts sievai, aprūpējot kuplo ģimeni.

Lasiet ari: Tracis Saeimā – Reirs kolēģi nosauc par krievu maitu

Mazuļiem piedzimt palīdzēja plašs Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas kolektīvs – ķeizargrieziena operāciju veica dr. Gints Lapiņš un dr. Kristaps Šneiders, bet vecmātes Ina Rūse un Veronika Medne nodrošināja māmiņas aprūpi gan pirms, gan pēc operācijas.

Jauno ģimeni ieradās sveikt arī Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kas vecākiem novēlēja neizsīkstošu izturību mazuļu audzināšanā un mazuļiem stipru veselību.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Balvipabalststrīnīši

youtube icon
Abonēt youtube