Foto: Ekrānšāviņš/ izgūts no Twitter @ltvzinas

Ugunsgrēkā cietušā uzņēmuma “Edge Autonomy” ASV vadībai iepazīstoties ar situāciju, uzņēmuma stratēģiskajā sapulcē ir nolemts jau ceturtdien, 9. februārī, daļēji atsākt ražošanu tajās ražotnes daļās, kuras ugunsgrēks neskāra.

Plānots, ka tiklīdz operatīvie dienesti noslēgs savu darbu, uzņēmums varēs atjaunot ugunsgrēkā cietušo ēku, informē “Edge Autonomy” .

“Mēs pateicamies visiem par operatīvo rīcību ugunsgrēka seku likvidēšanā. Šobrīd visu uzmanību veltam atbalsta sniegšanai cietušajiem un viņu tuviniekiem, kā arī darbiniekiem. Tāpat mūsu uzdevums ir pēc iespējas ātrāk atjaunot uzņēmuma operatīvo darbību. Tāpēc var apstiprināt, ka jau ceturtdien plānojam atsākt ražošanu tajās rūpnīcas kompleksa daļās, kuras nav skāris uguns. Latvija ir un paliks mūsu uzņēmuma stratēģiskā atrašanās vieta,” informē “Edge Autonomy” attīstības direktors Džošua Stinsons (Joshua Stinson).

Kā vēstīts, otrdienas, 7. februāra pēcpusdienā izcēlies ugunsgrēks  SIA “Edge Autonomy Riga” ražošanas ēkā Mārupē. Uzņēmums ražo dronus, ko par Latvijas iedzīvotāju saziedotajiem līdzekļiem sūtīt Ukrainai. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkā notiek atklāta degšana un liesmas strauji izplatās, notiek uzliesmojumi, kā arī izveidojies spēcīgs sadūmojums.

Konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi turpinājās arī trešdien, 8. februārī.

Otrdien plkst. 15.14 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma informāciju, ka Mārupes novada Mārupes pagastā ražošanas ēkā ir izcēlies ugunsgrēks. Plkst. 19.11 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet konstrukciju jaukšanas un liešanas darbi vēl turpinājās.  600 kvadrātmetru platībā dega divstāvu ražošanas ēka, bet 20 kvadrātmetru platībā –  blakus novietotā produkcija, tāpat karstuma ietekmē bojātas trīs automašīnas, informē VUGD.

Saskaņā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sniegto informāciju, slimnīcā nogādāti divi ugunsgrēkā cietušie, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas.

Lai novērstu iespējamo piesārņojumu, ugunsdzēsēji glābēji tuvumā esošajā novadgrāvī izvietoja absorbējošās bonas.

Dzēšanas darbos tika iesaistīti plaši VUGD spēki – gandrīz 50 ugunsdzēsēji glābēji, deviņas autocisternas, trīs autokāpnes un ķīmijas auto, kā arī Starptautiskās lidostas “Rīga” ugunsdzēsēju komanda ar autocisternu un personālu. Notikuma vietā strādāja NMPD, Valsts policijas un Valsts vides dienesta pārstāvji. Mārupes novads pašvaldības policija notikuma vietā palīdzēja regulēt satiksmi. Notikuma vietā bija izveidots operatīvais štābs, kurā iesaistīti pārstāvji no dienestiem un uzņēmuma.

Iepriekš tika izplatīts aicinājums Mārupes novada Mārupes pagasta iedzīvotājiem aizvērt māju logus, durvis un izslēgt ventilāciju, taču tas vairs nav aktuāls.

Lasiet arī: Ukraiņu ģimenei izīrētā privātmājā Rīgā iemet degmaisījuma pudeli

SIA “Edge Autonomy Riga” pārstāvis Dzintars Neimanis norāda, ka uzņēmums šobrīd ļoti aktīvi strādā, lai notikusī uguns nelaime atstātu pēc iespējas mazāku ietekmi uz uzņēmuma operatīvo darbību. Vienlaikus viņš atzīst, ka zaudējuma apmērus vēl ir pāragri noteikt. “Mūsu prioritāte ir uzņēmuma darbinieki un viņu veselība. Ugunsgrēkā ir cietuši trīs mūsu darbinieki, no kuriem divi ir hospitalizēti. Uzticamies operatīvajiem dienestiem, kas strādā notikuma vietā un noskaidros notikušā cēloņus. Tāpēc, lai netraucētu izmeklēšanas gaitai, atturēsimies paust minējumus par iemesliem,” informē Neimanis.

Saistītās tēmas: DroniEdge AutonomyRažotneugunsgrēks

youtube icon
Abonēt youtube