Maija Sandu. Foto: Unimedia Photos/Flickr

Krievija plāno Moldovā veikt valsts apvērsumu – šim nolūkam Maskava var izmantot “opozīcijas” protestus, iesaistot cilvēkus ar militāro apmācību, kā arī Krievijas, Baltkrievijas un Balkānu valstu pilsoņus, norāda Moldovas prezidente Maija Sandu.

Šiem cilvēkiem būs jāuzbrūk valdības ēkām, lai mainītu varu valstī. To Sandu pirmdien, 13. februārī, paziņojusi preses brīfingā, atsaucoties uz izlūkdatiem, kas saņemti no Ukrainas, raksta Newsmaker.

“Krievijas plāns turpmākajam periodam paredz sabotāžu, iesaistot militāri apmācītus cilvēkus, kas pārģērbušies par civiliedzīvotājiem, lai veiktu vardarbību, uzbrukumus valdības ēkām un sagrābtu ķīlniekus,” viņa sacīja, piebilstot, ka ar opozīcijas protestu palīdzību Krievija grasās veikt valsts apvērsumu un mainīt varu Kišiņevā.

“No mūsu Ukrainas partneriem saņemtajos dokumentos ir norādītas šīs graujošās darbības organizēšanas vietas un loģistikas aspekti. Plāns paredz arī ārzemnieku izmantošanu vardarbīgām darbībām. Piemēram, materiālos atrodamas instrukcijas par ieceļošanas noteikumiem Moldovā Krievijas, Baltkrievijas, Serbijas un Melnkalnes pilsoņiem,» sacīja Sandu.

Valsts vadītāja norādīja, ka, “īstenojot plānu, noziedznieki rēķinās ar dažiem iekšējiem spēkiem”.

Pēc Sandu teiktā, šo darbību mērķis ir “konstitucionālās un likumīgās valdības gāšana Kišiņevā un tās aizstāšana ar neleģitīmu, prokrievisku, lai apturētu republikas eirointegrācijas procesu un izmantotu Moldovu karā pret Ukrainu.”

Valsts prezidente norādīja, ka Moldovas parlamentam pēc iespējas ātrāk jāpieņem likumprojekti, kas nodrošinās Informācijas un drošības dienestam, kā arī prokuratūrai nepieciešamos instrumentus “efektīvākai cīņai ar riskiem valsts drošībai”. “Ikviens, kas piedalās šādās akcijās un kas tās aizstāv, ir jāsauc pie atbildības,” piebilda valsts vadītāja.

Sandu aicināja iedzīvotājus būt modriem un uzticēties oficiālajai informācijai, jo “agresīvākais uzbrukuma veids ir informatīvais uzbrukums”.

Kā ziņots, Ukrainas izlūkdienesti pārtvēruši Krievijas plānu sagraut politisko stabilitāti Moldovā, lai nostiprinātu savu kontroli pār to, 9.februārī ārkārtas plenārsēdē Briselē norādījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Zelenskis atzīmēja, ka par to stāstījis Moldovas prezidentei Maijai Sandu, lai viņu brīdinātu un aizsargātu Moldovu no Krievijas Federācijas. Viņš piebilda, ka tas nav nekas jauns – Eiropā arī iepriekš bijuši mēģinājumi destabilizēt situāciju, vesta Fakty.

“Mēs redzam režīmu, kas ir pierādījis, ka tam ir tikai viena vēlme – iznīcināt Eiropas brīvību un būt par  autoritāru saimnieku kontinentā. Viņam mūsu kopīgās mājas ir tikai teritorija ar resursiem, kurus var sagrābt vai pakļaut kontrolei, lai pār tiem valdītu vai tos ekspluatētu,” sacīja Ukrainas prezidents.

Prezidents Zelenskis uzrunā Eiropas Parlamenta deputātiem uzsvēra, ka Krievija cenšas iznīcināt ne tikai suverēno Ukrainu, bet arī “eiropiešu dzīvesveidu”.

Viņš uzsvēra, ka Eiropu viņš redz kā kontinentu, kur valda noteikumi, vērtības, vienlīdzība un taisnīgums, un (…) kur Ukraina jūtas kā mājās. Tikmēr Kremlis dara visu iespējamo, lai iznīcinātu Eiropas vērtības, teica Zelenskis, uzsverot, ka Ukraina cīnās par Eiropu un aizsargā to no šī antieiropeiskā spēka.

Lasiet arī: VIDEO | Prigožins: Aiziesim līdz Lamanšam un godīgi padalīsimies ar ukraiņiem

Viņš pateicās visiem eiropiešiem, kas ir atbalstījuši Ukrainu cīņā pret Krievijas iebrukumu, un visiem, kas palīdzējuši Ukrainas bēgļiem, kuri ieradušies Eiropas Savienībā. Zelenskis aicināja Eiropu un Ukrainu turpmāk soļot plecu pie pleca un kopīgi izlemt Eiropas nākotni. Tomēr viņš uzsvēra, ka, lai piepildītos sapņi par mūsu bērnu un mazbērnu nākotni, mums ir vajadzīgs miers un drošība. Šie sapņi nepiepildīsies, ja nepārvarēsim šo antieiropeisko vērsto spēku, kas mēģina “mums nolaupīt Eiropu”, viņš noslēdza.

youtube icon
Abonēt youtube