Foto: Pexels

Pirmdien, 13. februārī, valdību veidojošo partiju sanāksmē panākta vienošanās par Finanšu ministrijas priekšlikumu, ka par braukšanu reibumā konfiscētos auto varēs nodot Ukrainas armijas vajadzībām. Pašlaik, atbilstoši Ukrainas valdības institūciju izteiktajiem lūgumiem par palīdzības sniegšanu, galvenais kritērijs ir, lai transportlīdzeklis būtu braukšanas kārtībā.

Par braukšanu reibumā konfiscētie transportlīdzekļi, kurus pārņem Valsts ieņēmumu dienests (VID), galvenokārt ir samērā veci un ar lieliem nobraukumiem, bet braukšanas kārtībā. Tādēļ plānots, ka VID varētu virzīt  priekšlikumus Ministru kabinetam par braukšanu reibumā konfiscētu auto nodošanai Ukrainas valdībai, informē Finanšu ministrija.

Pašlaik VID vidēji dienā saņem 5 – 6 lēmumus par transportlīdzekļiem, kas konfiscēti par braukšanu reibumā.

Ja VID radīsies jautājumi par kāda transportlīdzekļa nodošanu Ukrainas valdībai, dienests nepieciešamības gadījumā sazināsies ar palīdzības organizētājiem Ukrainas atbalstam. VID arī vērtēs, vai pārējie valstij piekritīgie transportlīdzekļi, kas valsts rīcībā nonākuši citādi, nevis konfiscēti par braukšanu reibumā,  ir braukšanas stāvoklī – tam netiek plānots izmantot ārpakalpojumu. Valsts budžetā neienākušie ieņēmumi, ja valstij piekritīgos auto nodos Ukrainas valdībai, ir atkarīgi no nodoto transportlīdzekļu skaita un to tehniskā stāvokļa.

Lēmumu par konkrētu transportlīdzekļu nodošanu Ukrainas valdībai vispārējam atbalstam un palīdzībai pieņems Ministru kabinets. Šis būs vēl viens veids, kā Latvija palīdzēs Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

Lasiet arī: Trīnīšu ģimenei izmaksātais 15 000 eiro pabalsts kļūdas pēc aplikts ar nodokli

Pašlaik VID sadarbībā ar Finanšu ministriju gatavo visu nepieciešamo informāciju, lai jau tuvākajā laikā Saeima varētu lemt par nepieciešamajām izmaiņām likumdošanā.

youtube icon
Abonēt youtube