Mārtiņš Egliens. Foto izgūts no Facebook @Mārtiņš Egliens

“Es esmu pārsteigts, apmulsis un izbrīnīts. Latviski runājot – esmu uz “pauzes”… Nav tādu pateicības vārdu, kuri būtu piemēroti šim gadījumam. Un tomēr, saku paldies! Kā izrādās, runāt var daudz dažādos veidos. Un jūs visi to apliecinājāt… Un es apmulsu…” vietnē “Facebook” ierakstījis aktieris Mārtiņš Egliens. Latvieši viņam divu dienu laikā saziedojuši 46 689 eiro ārstēšanās procedūrām Vācijā.

“Es zināju, ka dzīvoju zemē, valstī, pasaulē, kurā mitinās ļoti daudz brīnišķīgu, nesavtīgu cilvēku. Bet ka tik daudz…  Kad runāju ar “Ziedot.lv” meitenēm, viņas izteica cerību, ka varētu būt, ka vēlamo summu savāksim ātri. Es klusībā nopriecājos un cerēju, ka varbūt mēneša laikā to varētu izdarīt… Jūs mani pārsteidzāt! Vajadzīgā summa tika savākta divu stundu laikā. Protams, jāsaka paldies dažiem maniem draugiem, kuri neprātīgā tempā aktivizēja sociālos tīklus. Tad arī tiem, kuri šo aktivizāciju draudzīgi turpināja aktivizēt tālāk. Bet vislielākais paldies, protams, visiem jums un katram atsevišķi. Lielāko daļu no jums es nepazīstu. Kaut gan nu jau mazliet tomēr pazīstu gan! Jo, kā mēs visi zinām, par cilvēku vislabāk runā viņa darbi. Manā ceļā pēdējā gada laikā ir nākuši ārkārtīgi daudz brīnišķīgu cilvēku. Tādu cilvēku, kuru vienīgā motivācija bija man palīdzēt. No tradicionāliem līdz netradicionāliem ārstiem, no operas līdz pirtij, no vingrošanas līdz dziedniecībai… Un skaidrs ir viens! Tad kad es atkal būšu runājošs, dziedošs un reizēm bļaujošs, es nevarēšu pateikt, kuri tieši cilvēki man palīdzēja. Palīdzēja visi! Jūs visi,” norāda aktieris.

“Tagad, pilns cerību došos uz Vāciju. Ja konkrētā manipulācija palīdzēs, tā, iespējams, būs jāatkārto, bet pateicoties jums, tas ir iespējams. Ja naudiņa paliks pāri, tad ar “Ziedot.lv” meitenēm mums ir vienošanās, ka varēšu to ziedot tālāk. Vēl kādam, kam tas ir ļoti nepieciešams. Iespējams, jūs būsiet palīdzējuši ne tikai man. Un tas ir forši! Katrā ziņā vēl un vēl un vēl gribu visiem teikt paldies, paldies, paldies! Tagad nu gan man nav citu iespēju, kā izveseļoties. Un tad mēs visi satiksimies, parunāsim un uzdziedāsim! Lai jums visiem apkārt vismaz tik pat daudz labu cilvēku, kā man!” teikts ierakstā.

Jau vēstīts, ka Latvijas iedzīvotāji dienas laikā portālā Ziedot.lv saziedojuši 37 568 eiro – trīs reizes vairāk par lūgto summu, kas nepieciešama, lai aktieris varētu ārstēties Vācijā un atgūt zaudēto balsi.

Jau kādu laiku Mārtiņš juta, ka ar balsi ir problēmas. Taču pirms gada aktieris saprata, ka situācija ir nopietna, jo vairs nespēja normāli parunāt. Kopš tā laika Mārtiņš bijis pie neskaitāmiem ārstiem, izmeklējumiem un procedūrām. Apmeklēti vairāki speciālisti – LOR, neirologi, osteopāti, kineziologs, manuālais terapeits, psihiatrs, logopēds, balss treneris, adatu terapija un pat dziednieki. Diemžēl rezultātu nav.

Latvijas ārstu konsīlijs ir nozīmējis Mārtiņam procedūru, ko veic Vācijas klīnikā. Procedūra izmaksā līdz 10 000 eiro. Ir iesniegts pieteikums Nacionālajā Veselības dienestā par valsts apmaksātu ārstniecību, taču atbilde vēl jāgaida. Bet slimība negaida. Mārtiņš pēc iespējas ātrāk vēlas nokļūt klīnikā un saņemt procedūru. Ja procedūra palīdzēs, tad tā pēc kāda laika būs jāatkārto.

“Tā ir cerība atgūt gan balsi, gan spēju strādāt, gan arī iespēju būt atkal tam, kas esi! Gribas ticēt, ka tā arī būs un jau drīzumā varēšu uzrunāt gan savus mīļotos cilvēkus, gan skatītājus,” atzīst Mārtiņš un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

“Mūsu palīdzība nepieciešama talantīgajam un skatītāju iemīļotajam aktierim Mārtiņam Eglienam. Mārtiņš jau vairāk nekā 20 gadus Nacionālā teātra aktieris ar daudzām spilgtām un leģendārām lomām. Mārtiņš vadījis simtiem koncertu un pasākumu visā Latvijā. Viņam piemīt spēja precīzi sajust publikas noskaņojumu un ar savu aso mēli atraisīt pat visatturīgākos skatītājus. Skatītāji viņu iemīļojuši arī par īpašo spēju spilgti un asprātīgi parodēt politiķus. Aktiera talants sakņojas gan dvēseles smalkumā, gan nervu stiprumā, gan asā reakcijā, gan trenētā atmiņā. Talants nevar izpausties, ja nav balss. Šobrīd tieši šis – galvenais aktiera “ierocis” ir Mārtiņam atņemts,” teikts portālā Ziedot.lv.

Lasiet arī: Trīnīšu ģimenei izmaksātais 15 000 eiro pabalsts kļūdas pēc aplikts ar nodokli

Palīdzēt aktierim Mārtiņam Eglienam iespējams šeit.

Saistītās tēmas: Mārtiņš EgliensslimībaZiedojumiZiedot.lv

youtube icon
Abonēt youtube