Foto: Pexels

Sākumskolas skolotājai Gundegai Kimbarei aizvadītā gada pavasarī tika atklāts reti sastopams asins vēža veids – amiliodoze AL. Ar vecāku un sabiedrības atbalstu ir jau savākta liela daļa ārstēšanai nepieciešamā finansējuma, tomēr aizvien vajadzīgi vairāk nekā 22 000 eiro.

Lai iegūtu trūkstošo naudas summu, palīgā nākuši bērni, izveidojot zīmējumu virtuālo izstādi, kurā “ieejas maksa” ir veikts ziedojums “Ziedot.lv”, informē nformēja Rīgas Franču liceja skolēna mamma Inga Akmentiņa-Slimdziņa.

Sākumskolas skolotājai ir 52 gadi, viņa ir skolotāja Rīgas Franču licejā. Šajā profesijā Gundega nostrādājusi jau 30 gadus un vēlas savu darbu turpināt, un saka: “Ļoti mīlu savu darbu, jo tas man sniedz gandarījumu.” Skolēni savos, īpaši skolotājai veltītajos darbos raksta: “Veselību skolotājai!”, “Katrs varētu ziedot kaut vai vienu eiro,” “Ļoti gribu, lai skolotāja Gundega būtu vesela”. Izstādē ar darbiem piedalījušies bērni no pirmās līdz desmitajai klasei.

Gundegai aizvadītajā pavasarī tika atklāts reti sastopams asins vēža veids – amiliodoze AL, ko ir izdevies atklāt agrīnā stadijā. Lietojot atbilstošus medikamentus, būs iespējams slimību apturēt, varbūt pat uzveikt.

Ārstu konsilijs ir nozīmējis ārstēšanu ar medikamentu “Darzalex”, kas nav valsts apmaksāts. Viens iepakojums izmaksā 5 129,84 eiro, 23 devām kopā bija nepieciešami 117 986,32 eiro.

Gundegai valsts ir piešķīrusi individuālo kompensāciju 14 228,72 eiro, kas ir 618,64 eiro apmērā par vienu iepakojumu. Tādējādi Gundegai par katru devu nepieciešams pašai maksāt 4 511,20 eiro, bet gadu ilgam kursam – 103 757,6 eiro. Ar vecāku un sabiedrības atbalstu ir jau izdevies savākt lielu daļu nepieciešamā finansējuma, taču palīdzība arvien ir nepieciešama – vajadzīgi vēl vairāk nekā 22 000 eiro.

“Pērn saziedoti 68 541 eiro, bet vēl nepieciešami 35 216 eiro. Gundegai šādu līdzekļu nav, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību. “Ja man būtu iespējams šīs zāles iegādāties, tā būtu mana iespēja atgriezties dzīvē, darbā, savā iemīļotajā profesijā! Ļoti lūdzu jūsu palīdzību!” atklāj Gundega,” teikts palīdzības lūgumā portālā “Ziedot.lv”.

Ziedot iespējams šeit. 

Lasiet arī: Siguldā nežēlīgi nogalināts kumeliņš; divi no aizturētajiem – nepilngadīgi

youtube icon
Abonēt youtube