Foto: Pixabay

Apritot gadam kopš visaptveroša Krievijas iebrukuma Ukrainā, 24. un 25.februārī “Latvijas Televīzijas” (LTV) ēterā LTV1 un LTV7, kā arī LSM.lv un RUS.LSM.lv būs skatāmi ziņu speciālizlaidumi, tiešraides no labdarības koncertiem, kā arī dokumentālā filma.

Piektdien, 24.februārī, LTV1 plkst.10.00 pārraidīs tiešraidi no Brīvības laukuma “Bez Tevis nav uzvaras”. Asinsizliešana Ukrainā turpinās, un ukraiņi ik dienas varonīgi cīnās par savas valsts neatkarību. Tāpēc Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar domubiedriem aicina solidarizēties ar Ukrainas tautu un 24.februāra rītā pulcēties mītiņā, paužot savu atbalstu Ukrainai un nosodot Krievijas agresiju, informē “Latvijas Televīzija”.

Plkst.18.35 tiešraidē būs skatāms LTV Ziņu dienesta veidotais raidījums “Gads, kas sākās 24.februārī. Krievijas 2022.gada iebrukums Ukrainā”, kurā analizēs gan iebrukuma sākumu un gaitu, gan Rietumvalstu reakciju un Krievijas turpmākos nodomus.

Cik droši varam būt paši un vai sagaidīsim adekvātu Krievijas pastrādāto kara noziegumu izvērtēšanu un taisnīgu tiesu? Par to LTV ziņu dienesta komanda sarunāsies ar eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, bijušo NBS komandieri Juri Maklakovu, ģenerālprokuroru Juri Stukānu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču un vēl citiem viesiem. Tāpat arī raidījumā piedalīsies cilvēki, kuri aktīvi iesaistās atbalsta sniegšanā Ukrainai savu iespēju robežās – pinot maskēšanās tīklus, adot zeķes, taisot ierakumu sveces –, būs arī mūziķi Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins. Tiešraidi vadīs LTV Ziņu dienesta žurnālisti Anda Boša un Jānis Geste. Pēc tam plkst.20.00 – raidījums “Panorāma” ar speciālām reportāžām no Ukrainas.

Plkst.21.00 – tiešraide no labdarības koncerta “Veltījums Ukrainai”. Atjaunotā Rīgas cirka arēnā notiks labdarības koncerts “Veltījums Ukrainai”, iezīmējot vienu gadu Ukrainas cīņai ar agresorvalsti Krieviju par savas valsts neatkarību un brīvību. Koncertā piedalīsies vairāk nekā 100 Latvijas mūziķi un mākslinieki.

Savukārt LTV7 un RUS.LSM.lv 24.februārī plkst.12.05 raidījumā “Jauna diena” būs skatāmi un klausāmi cilvēkstāsti no Ukrainas un Latvijas, bet plkst.17.00 – “TČK” analizēs kara norisi un sniegs ekspertu prognozes. Plkst.18.30 – RUS.LSM komandas veidotā dokumentālā filma “Sieviete un karš” vēstīs par sievietēm, kuras, zaudējušas vīrus karā, tomēr paliek Ukrainā, turpinot audzināt bērnus un kopt gados vecus cilvēkus, neraugoties uz apkārt esošajiem sprādzieniem un krītošajām bumbām. Filmā būs atainoti trīs smagi stāsti par atraitnēm un karu, un dzīvi viņu acīm. Ar Sabīnu, Mariju un Irīnu RUS.LSM komanda satikās Austrumukrainā viņu pašu mājās, kā arī vietā, kur gājis bojā viens no vīriem.

Sestdien, 25.februārī, LTV1 plkst.12.00 – tiešraide no koncerta pie Rīgas Kongresu nama “Ukrainas brīvībai”.

Arī “Latvijas Radio” šīs nedēļas garumā sarūpējis īpašu saturu – intervijas, analītiskas diskusijas, notikumu apskatus un atbalsta pasākumu translācijas.

Visas nedēļas garumā “Krustpunktā” piedāvās dažādas diskusijas un intervijas, tai skaitā par Ukrainā notiekošā kara gada atblāzmu Latvijas politikā un to, kādēļ Krievijai noteiktās daudzās sankcijas nav nesušas gaidīto un vēlamo rezultātu, informē “Latvijas Radio”.

Raidījumā “Monopols” līdz 24.februārim piedalīsies dažādi viesi – LTV operators Ingus Graudiņš, kurš kopš pagājušā gada 24.februāra vairakkārt devies uz kara plosīto Ukrainu; Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības vadītājs Ukrainā Ainārs Mežulis; mūziķis Ralfs Eilands, kurš organizējis labdarības koncertus Ukrainas atbalstam; 2022.gada “Eiropas cilvēks Latvijā” un “tviterkonvoja” izveidotājs Reinis Pozņaks, kā arī NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Ukrainai un tās atbalstiem veltītiem tematiem šonedēļ pievērsīsies arī tādi LR1 raidījumi kā “Divas puslodes”, “Kas būs ar Krieviju?”, “Digitālās brokastis”, “Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu”, “Ģimenes studija”, “Mediju anatomija” un “Drošinātājs”. Arī Latvijas Radio Ziņu dienests gādās par īpašu saturu – gan raidot Latvijas Radio speciālkorespondentes Ukrainā Indras Sprances sagatavotās reportāžas, gan piedāvājot dažādas intervijas, cilvēkstāstus un notikumu atskatus.

24. februārī plkst.21.00 Latvijas Radio 2 ēterā tiešraidē skanēs labdarības koncerts “Veltījums Ukrainai” no atjaunotās Rīgas cirka arēnas. Koncertā piedalīsies tādi mūziķi kā Shipsea, Intars Busulis, “Abonementa orķestris”, “GG Choir”, Raimonds Tiguls, Vestards Šimkus, Kaspars Zemītis, Daumants Kalniņš, “Latvian Voices”, “DaGamba”, “The Sound Poets”, “Tautumeitas”, “Carnival Youth”, Goran Gora, “Iļģi”, vīru koris “Gaudeamus” un daudzi citi Ukrainas draugi un atbalstītāji.

“Latvijas Radio 3 – Klasika” līdz 24.februārim katru vakaru ēterā piedāvās Ukrainas brīvībai un Ukrainas mūzikai veltītus koncertus, kuros muzicēs Vīnes Radio simfoniskais orķestris, Odesas filharmoniskais orķestris, “Danapris” stīgu kvartets, ansambļi “Ensemble Modern” un “Concerto Köln”, Rietumvācu Radio koris un orķestris. Savukārt 24.februāra vakarā izskanēs Valentīna Silvestrova “Rekviēms Larisai”, ko Minhenes Radio koncertierakstā vadīs Anreass Mustonens. Papildus tam 23.februārī plkst.9.05 LR3 raidījumā “Džeza impresijas” skanēs ukraiņu džeza mūziķu ieraksti, bet 25.februārī plkst.15.00 – Lielajā ģildē tapuši koncertieraksti, kuros muzicēs Ukrainas Nacionālais kamerorķestris “Kijivas solisti” un Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” ukraiņu diriģentes Natālijas Pomarčukas vadībā.

Par plašu programmu parūpējies arī “Latvijas Radio 4 – Doma laukums”. Līdz 24.februārim informatīvo raidījumu “Doma laukums” un “Izklāstā” ietvaros skanēs tiešās reportāžas no Ukrainas, kur atradīsies LR4 žurnāliste Ludmila Ļihanova. 24.februārī rīta informatīvajā raidījumā “Doma laukums” izskanēs īpašs materiālu cikls “24.februāris – kas notiek un kas notiks – šodien un pirms gada”, savukārt vakara informatīvajā raidījumā “Izklāstā” materiālu cikls “17 kara mirkļi” – stāsta fokusā septiņas kara fotografijas, kas satricināja visu pasauli, un šo fotogrāfiju varoņu/veidotāju/liecinieku atmiņas. Tāpat 24. februārī LR4 ēterā skanēs īpašs literārais raidījums “365. februāris”, kurā pēc kara sākuma emigrējušie Krievijas dzejnieki un literāti, kā arī Ukrainas dzejnieki lasīs savu kara dzeju. 24.februāra vakarā LR4 ēterā būs klausāmi Ukrainas grupu “Okean Elzy” un “DakhaBrakha” koncerti.

25. un 26.februārī plkst.20.05 LR4 gaidāms īpašs pirmatskaņojums –Latvijas Radio Radioteātra iestudējums – Natālijas Vorožbitas luga ukraiņu valodā “Saša, iznes miskasti”. Izrādē piedalījās ukraiņu un latviešu aktieri –Jevgeņijs Čerkess, Anastasija Ļovina, Darja Leleko un Vladimirs Goreslavecs. Iestudējuma režisors ir Rolands Atkočūns, skaņu režisors – Valdis Zilveris, bet producente – Māra Eglīte. 24.februārī LR4 raidījumā “Domas. Skaņas. Tikšanās” viesosies aktieri, kuri piedalījās iestudējuma veidošanā.

Lasiet arī: Tētis saimniekos, bet mamma atpūtīsies! Pie skatītājiem atgriežas šovs Tēta nedienas

“Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” no 22. līdz 24.februārim “Rīta Radio” piedalīsies dažādi viesi, kuri runās par Ukrainu gada šķērsgriezumā, piemēram, Tomass Pildegovičs atskatīsies no politiski ekonomiskās puses, bet Edgars Vilcāns no personīgās pieredzes.

Lai parādītu Latvijas mediju vides nedalāmu vienotību Ukrainas atbalstam karā pret iebrucēju, Latvijas radio stacijas, televīzijas kanāli un elektroniskie mediji 24.februārī plkst.12.00 vienosies kopīgā akcijā, vienlaicīgi visu mediju visos kanālos atskaņojot Ukrainas himnu.

youtube icon
Abonēt youtube