Foto: Pexels

“Nākotnes krieviem savai nākotnes Krievijai nu ir jāsāk domāt jauns nosaukums. Rossia, Russia, Russland un tās piederīgie – uz mūžīgiem laikiem tagad nesīs 2022.gada zīmogu,” vietnē “Instagram” raksta režisors Alvis Hermanis.

“Atceros, ka pēc prāmja “Estonia” katastrofas, Igaunijas sabiedrība un politiķi toreiz nopietni apsvēra savas valsts nosaukuma maiņu. Jo baidījās, ka vārds “Estonia” turpmāk visai pasaulei uz visiem laikiem asociēsies ar avāriju Baltijas jūrā un viņu valstij uzliks nelaimes zīmogu. Pagāja laiks, tas notikums izbalēja atmiņās, un vārds Estonia karmiski atkal ir tīrs,” teikts ierakstā.

”Kopš 2. pasaules kara 80 gadi pagājuši, bet, pieminot Vāciju un vāciešus, joprojām visai pasaulei pirmā asociācija ir nevis BMW vai desas, bet kaut kas cits. Un varbūt varbūt tikai nezināmā nākotnē viņi kādreiz tiks vaļā no štempeļa uz pieres,” norāda Hermanis.

Viņš netic, ka krieviem izdosies to atkārtot: “Nākotnes krieviem savai nākotnes Krievijai nu ir jāsāk domāt jauns nosaukums. Rossia, Russia, Russland un tās piederīgie – uz mūžīgiem laikiem tagad nesīs 2022.gada zīmogu. Tā, ka – var sākt apspriest priekšlikumus. Protams, nosaukumu nomainīt ir pati mazākā problēmas daļa.”

Iepriekš Hermanis vietnē Instagram norādījis, ka Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu “vainot ir smaga kļūda, jo par secību vairs nav šaubu, – šī tauta ir radījusi putinu, nevis otrādi.”

“Tā nav biomasa. Ir sliktāk. Tie ir zombiji, kuriem ieslēgts pašiznīcināšanas režīms. Un šī nav mākslinieciska metafora,” uzsvēris režisors, piebilstot, ka vairs nav nekādu ilūziju.

“Krievijas tauta dodas slepkavot pilnīgi labprātīgi un nekādas iekšējās pretošanās nebūs, jo tāda ideja pat netiek izskatīta,” šāds secinājums par notiekošo Krievijā pēc pirmās mobilizācijas dienas radies latviešu režisoram.

Lasiet arī: Rukšāne par Meļķes atteikšanos no Lielā Kristapa:  Es ticu, ka drīz vien notiks vienlīdzība

Tāpat režisors secinājis, ka “pat opozīcija emigrācijā neaicina uz fizisku vai bruņotu pretestību, jo tāda ideja pat netiek izskatīta.”

Saistītās tēmas: Alvis Hermaniskrievija

youtube icon
Abonēt youtube