Foto: Ekrānšāviņš

Uzņēmums “Sony Pictures International Productions” ir iegādājies tiesības vairākās pasaules valstīs filmēt vietējo versiju Aigara Graubas ģimenes komēdijai “Circenīša Ziemassvētki”, kas starptautiskajā vidē tiek izplatīta ar nosaukumu “Accidental Santa”.

Tiesības iegādātas filmas veidošanai Ziemeļamerikā, Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Spānijā, Itālijā, Meksikā un Brazīlijā, informē režisors Aigars Grauba.

Filma veidota “Filmu Studijā Grauba” un pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 2022.gada decembrī.  Filmas notikumu centrā ir no cietuma izbēgušais Bruno Circenis, kurš atrod perfektu maskēšanās iespēju – pārģērbjas Ziemassvētku vecīša kostīmā. Tas notiek tieši Ziemassvētku vakarā, un bērni, kuri domā, ka Bruno ir īstais vecītis, iesaista viņu savā slepenajā ģimenes glābšanas plānā.

Filmas starptautiskās izplatīšanas un rimeika tiesības pārstāv Londonas aģentūra “Canoe Film”, kas februāra beigās uzsāka filmas pārdošanu Eiropas filmu tirgū Berlīnē. “Canoe Film” izpilddirektore Kerolaina Šterna (Caroline Stern) “Filmu Studijas Grauba” vārdā vienojās par darījumu ar “Sony Pictures International Productions”, par šo faktu informē arī starptautiski filmu nozares mediji.

“Fakts, ka ievērojama starptautiska kompānija, ko asociējam ar Holivudas filmu industriju, iegādājusies Latvijas filmas rimeika (atkārtotas ekranizācijas) tiesības, vērtējams kā unikāls – līdz šim Latvijas kino pieredzē šāda notikuma nav bijis. Latvijā laiku pa laikam runājam par scenāristu krīzi un trūkumu, tāpēc jo būtiskāka ir šāda starptautiska atzinība tieši filmas scenārijam, stāstam. Šis fakts liecina, ka Aigara Graubas radītajā ģimenes Ziemassvētku komēdijā ir saskatīts liels komerciāls potenciāls, ne velti kompānija “Sony” gatavojas filmas stāstu ekranizēt plašai auditorijai dažādās pasaules valstīs,” komentē Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Filmas režisors un scenārija autors Aigars Grauba saka: “Man kā režisoram un scenāristam vislielākais prieks ir dzirdēt skatītāju smieklus un redzēt, kā viņi līdzpārdzīvo manam stāstam. Esmu sajūsmā, ka “Sony” sniegs daudz lielākai auditorijai iespēju piedalīties šajā svētku piedzīvojumā, dāvājot cilvēkiem visā pasaulē “Circenīša Ziemassvētku” brīnumu.” Jāpiebilst, ka Aigars Grauba režisējis arī vēsturisko spraiga sižeta filmu “Nameja gredzens” (2018), kuras izrādīšanas tiesības ASV pieder kompānijai “Vertical”.

Kompānijas “Sony Pictures International Productions” viceprezidents un radošais producents Šebnems Askins (Shebnem Askin) atklāj: “Jau kopš brīža, kad dzirdējām par Aigara Graubas komēdiju “Circenīša Ziemassvētki”, mēs sapratām, ka tā ir īpaša filma. Mēs meklējam unikālus darbus, kas būtu piemēroti adaptācijai citur pasaulē un uzskatām, ka Graubas kases grāvējs ir ideāli piemērots šim nolūkam.”

Lasiet arī: Raidījuma Manas mājas ar IKEA veidotāji šosezon saņēmuši rekordlielu pieteikumu skaitu

Lomās – Kaspars Kārkliņš, Jānis Vimba, Inga Tropa, Jēkabs Reinis, Marija Grauba un citi.

Saistītās tēmas: Aigars GraubaCircenīša ZiemassvētkikomēdijaSony

youtube icon
Abonēt youtube