Jānis Dombrava un Glorija Grevcova. Kolāža. Foto: Reinis Inkēns, Saeima/Flickr. Foto izgūts no Facebook @Janis Dombrava

Saeimas deputāte Glorija Grevcova ir viena no “Homo Sovjetikus” neatkarīgi no viņas vecuma, intervijā Polijas televīzijas kanālam “TVP World” norāda latviešu politiķis Jānis Dombrava.

“Viņa cenšas attaisnot noziegumus, ko pastrādāja PSRS, tieši tādā pašā veidā, kā to dara krievu amatpersonas Maskavā, Tāpat mēs redzējām, kur [Krievijas prezidents Valdimirs] Putins teica runu, kur es teiktu, 99% no visas runas bija meli par to, kas notiek Ukrainā, par noziegumiem, kurus Krievijas armija pastrādā pret Ukrainas pilsoņiem. Protams, ir ausis, kuras uztver šādas muļķības, kuras saraksta Krievijas amatpersonas. Būtībā viņi atkārto to pašu Baltijā. Tas ir ļoti neveiksmīgi, ka laikā, kad es teiktu, jauns dzelzs priekškars tiek nolaists, jauns aukstais karš sākas,” intervijā saka Dombrava.

Pēc viņa teiktā, “Latvija noteikti ir Rietumos, bet mums ir jāsaprot, ka būtībā tā ir padomju ideoloģija, kā ir normāli nogalināt cilvēkus, ja viņi ir “valsts ienaidnieki”, un viņi meklē dažādus kritērijus pēc kuriem noteikt, kurš ir “valsts ienaidnieks”. Protams, Rietumu valstīm būtu jānoņem šīs “rozā brilles”, jo dažreiz pat tagad, kad Krievija iebrūk Ukrainā, viņi joprojām tic, ka pastāv iespēja runāt ar VDK režīmu, kurš ir pie varas Maskavā, ka ir iespēja integrēt tos cilvēkus, kuri ir pilnīgi lojāli Putina Krievijai. Mēs stāstām citu stāstu, mēs stāstām to, ka mums vajag pieņemt smagas un striktas izvēles. Un tas ir vienīgais veids, kā mēs varam apturēt Krievijas imperiālismu, un kā mēs varam apturēt agresiju, kura notiek Eiropā.”

“Kas attiecas uz deputāti Grevcovu, es varu teikt, ka pēc tam, kad viņa centās attaisnot PSRS okupāciju, Latvijas Saeima pieņēma lēmumu liegt viņai dalību sešās Saeimas sēdēs un vienlaicīgi pret viņu uzsāktas krimināllietas. Mēs vienlaicīgi vērojam viņas sekotājus, vismaz tūkstošiem cilvēku, kuri tic tam pašam, ka padomju režīms bija “labs” Austrumeiropai,” intervijā poļu medijam uzsver politiķis.

Kā vēstīts, Saeima 23.februārī lēma izslēgt deputāti Gloriju Grevcovu no dalības nākamajās sešās parlamenta sēdēs par ētikas kodeksa pārkāpumu.

Lēmums pieņemts pēc Mandātu ētikas un iesniegumu komisijas ierosinājuma, izskatot deputāta Edvīna Šnores iesniegumu. Tajā bija lūgts vērtēt Grevcovas sociālajos tīklos šī gada 22.janvārī izplatīto video uzrunu, kas ierakstīta Latvijas Okupācijas muzejā, informē Saeimas Preses dienests.

Mandātu komisija iepriekš konstatēja, ka Grevcova pārkāpusi Saeimas deputātu ētikas kodeksa 4. un 7.punktu. Tie noteic, ka deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos, publiskos izteikumos izvairās no vārdiem, žestiem un citādas rīcības, kas var būt aizskaroša, kā arī nelieto apvainojošus vai ar Saeimas cieņu nesavienojamus izteicienus; balstās uz faktiem, to godīgu interpretāciju un argumentāciju.

Tāpat jau ziņots, ka Valsts dr šības dienests (VDD) ir uzsācis pārbaudi par Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā.

Pārbaude sākta saistībā ar video koplietošanas platformā “TikTok” 2023.gada 22.janvārī publicētu videouzrunu, kurā Grevcova Latvijas Okupācijas muzejā izvietotos eksponātus un gida stāstīto sauc par propagandu, informē VDD.

Lasiet arī: Avots: Skandalozais propagandists Solovjovs teju zaudējis dzīvību kara laukā

Arī Saeimas deputāts Edmunds Jurēvics vērsies ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par Glorijas Grevcovas izteikumiem, “kas ir ne tikai morāli nepieņemami, bet, manuprāt, arī iespējami krimināli sodāma rīcība saskaņā ar Krimināllikuma 74.1 pantu,” liecina politiķa ieraksts vietnē “Facebook”.

youtube icon
Abonēt youtube