Foto: Pexels

Rīgas domē iesniegta 2 193 iedzīvotāju parakstīta iniciatīva, kas aicina noteikt administratīvo atbildību par putnu barošanu galvaspilsētā.

“Vēlamies panākt, lai Rīgas pilsētas teritorijā netiktu baroti savvaļas putni. Putnu barošanas dēļ cieš gan balkoni, gan pagalmos novietotās automašīnas, gan tiek sabojāts garāmgājēju apģērbs, gan pagalmi un soliņi ir vienos putnu mēslos. Ornitologi pastāvīgi brīdina, ka no šādas barošanas cieš arī paši putni,” vietnē ManaBalss norāda iniciatīvas autors Deniss Žuridovs.

Viņš piebilst, ka “Rīgas pilsētas pašvaldībai jāiekļauj pilsētas kārtības noteikumos aizliegums pilsētas teritorijā barot putnus. Šāda prakse ir jau vairākās Eiropas pilsētās.”

“Iedzīvotājiem ieguvums būs tīrība pilsētas ielās un pagalmos un klusums no rītiem. Iespējams, ka lieki nepiebarotie putni atgriezīsies pie jūras. Ornitologi brīdina, ka savvaļas putnus ar maizi barot nemaz nedrīkst, bet pārsvarā putnu barošanai izmanto tieši maizi. Gulbis vispār ir veģetārietis – tam pilnīgi pietiek ar zāli, aļģēm, planktonu un mazajiem kukaiņiem, kuru ūdeņos ir pārpārēm. Ja gulbjus ar maizi baro jau no bērnības, tad tie kļūst no tās atkarīgi, tāpēc cilvēku klātbūtnē mēdz būt pat agresīvi, pieprasīt tos barot un uzbrukt cilvēkiem,” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Lasiet arī: Ķīnā rosina saīsināt darbadienu jauniešiem dzimstības veicināšanai

Līdzīgā iniciatīvā, ko līdz šim parakstījuši 308 cilvēki, tiek vākti paraksti par administratīvās atbildības noteikšanu putnu barotājiem Jūrmalā.

youtube icon
Abonēt youtube