Mārtiņš Staķis. Foto izgūts no Instagram @martinsstakis

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis sola būt biežs viesis krīvu veidotajā kultūrvietā “Skapis”, kas kopš 3.marta durvis vēris leģendārā kluba “Piens” vietā.

“Bedzrūpīgi ir tad, kad tu vari justies droši, ka neviens tevi netiesā, neviens tevi nenosoda, neviens tev nesaka, kā pareizi uzvesties, ko mīlēt, ar ko būt kopā. Tas ir tas, ko es jums šeit novēlu – lai šeit ir vairāk vieglu un bezrūpīgu brīžu un es varu pilnīgi droši solīt, ka es būšu šeit biežs viesis,” atklāšanas pasākumā klāteošajiem sacījis Staķis.

Klubs “Piens” šā gada janvārī savas durvis slēdza pēc 14 gadu pastāvēšanas. “Jau gadiem ilgi daudziem Rīgas iedzīvotājiem un viesiem ir alkas pēc īpašas vietas, kur ikviens var svinēt savu brīvību, kā arī justies droši un pieņemts visās savas identitātes šķautnēs. Agrāk LGBTQ jeb kvīru kopienai draudzīga vieta bija “Golden”, kas sniedza īpašu nakts atmosfēru. Vēlāk tautā atzinību izpelnījies bija “Kaņepes kultūras centrs”, kas bija kvīriem draudzīga vieta, “Baltic Pride” un “Riga Pride” laikā “Praida Nams” bija radis savas mājas,” stāsta LGBT un viņu draugu apvienība “Mozaīka”.

Jaunās kultūrvietas vadītāji un radošie iedvesmotāji Ieva un Bruno paši ir kvīri, tāpēc mērķtiecīgi rūpēsies par tieši kvīru kopienai draudzīgu vidi.

Kā paši saka: “Mēs esam atvērti un brīvi savā domāšanā, mēs tiecamies pēc dažādības pieņemšanas mūsu sabiedrībā, svaiga satura un kvalitatīvas vakara un nakts programmas! “Skapī” varēs piedzīvot starptautiskus dīdžejus, DRAG mākslinieku šovus, dzīvās mūzikas koncertus un karaoke vakarus, vienlaikus baudīt svētdienas vēlās brokastis, politiski iekļaujošas sarunas un dažādus izglītojošus pasākumus.”

Lasiet arī: Saulkrastos nolaupa un, iecerētajam plānam izgāžoties, nogalina sievieti

Kā norāda kultūrvietas veidotāji, ieiet “Skapī” drīkstēs tie, kuri atstās “savu homofobiju, seksismu, rasismu un citus atkritumus ārpus durvīm!”

Saistītās tēmas: krīviMārtiņš StaķisRīgas mērsskapis

youtube icon
Abonēt youtube