Foto: Pixabay

Statistika rāda, ka lielākais korupcijas risks pastāv Valsts policijā, visvairāk struktūrvienībās, kas atbild par satiksmes uzraudzību. Tāpat korupcijai visbiežāk pakļauti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas darbinieki, TV24 raidījumā “Dienas personība” atklāj Ekonomisko lietu tiesas (ELT) priekšsēdētājs Miķelis Zumbergs.

Vismaz 70-80% korupcijas lietu, kas nonāk Ekonomisko lietu tiesā, saistītas ar šīm iestādēm, norāda Zumbergs.

Tieši ELT nonāk smagākie korupcijas gadījumi. “Par cēloņiem es teikšu tā – ir runa nevis par atsevišķiem sapuvušiem ābolīšiem, bet pats groziņš ir sapuvis. Respektīvi sistēma ir tā, kas ievelk cilvēku korupcijas pinekļos. Viņš īsti nevar atteikties no kukuļa ņemšanas, jo citādi viņš tiek izstumts no tās vides,” norāta ELT priekšsēdētājs.

Runājot par nesenajiem VID gadījumiem, kas saistīti ar korupciju, Zumbergs norāda, ka “nevajadzētu šādus gadījumus paslaucīt zem tepiķīša”.

Lasiet arī: Par godu Dziesmu un deju svētkiem radīs tautas izvēlētu biezpiena sieriņu

“Valsts komunikācijai jābūt pietiekami atklātai un jābūt pārliecībai, ka tas tiek pienācīgi izmeklēts. Pati šī iestāde ar savām milzīgajām pilnvarām un mazo atklātību ir laba augsne dažādiem korupcijas perēkļiem. Nav dūmu bez uguns!” saka ELT priekšsēdētājs, kurš aicina VID vadību domāt, kā padarīt procedūras caurspīdīgākas.

youtube icon
Abonēt youtube