Publicitātes foto

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” publicējis jaunu dziesmu “Nakts ugunīs”, kas pirmatskaņojumu piedzīvos koncertu sērijā “Es būšu tur” par godu Imanta Ziedoņa deviņdesmitgadei šī gada 1. – 3. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

“Kopš fonda “Viegli” iepriekšējā albuma pagājuši pāris gadu, un lielākā daļa no tiem mums visiem bijuši gana pārsteidzoši un izaicinājumiem pilni. Mūsuprāt, “Nakts ugunīs” ir dziesma ar lielu cerības skaņu. Nepacietīgi gaidām brīdi, kad tā izskanēs Ziedoņa deviņdesmitās jubilejas koncertos,” tā par jauno singlu stāsta fonda mūziķis, koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Holšteins-Upmanis.

Ziedoņa zālē izskanēs koncertprogramma “Es būšu tur” divās daļās, kurā mūziķi izpildīs gan fonda “Viegli”, gan citu pašmāju komponistu radītās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem. Kopā ar fonda “Viegli” muzikālo sastāvu koncertā piedalīsies arī jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā.

Gan dziesmas, gan koncertsērijas nosaukums aizgūts no jaunākajā singlā izdziedātā Imanta Ziedoņa dzejoļa “Nakts ugunīs”, kas vēsta par ugunīm, kurās sadeg tumsa un ietek gaisma.

Plānots, ka koncertā izskanēs arī vēl kāds pirmatskaņojums, iezīmējot fonda “Viegli” jauno skanējumu. “Jūtam, ka šodien mums visiem nepieciešams pieturēties pie kopīgām vērtībām, vadugunīm un virzības, ko neticamā kārtā jau pirms vairākiem gadiem ir trāpīgi nodefinējis Imants Ziedonis – tuvība, kopība un savas identitātes apzināšanās,” turpina Jānis Holšteins-Upmanis.

Lasiet arī: Mēli var norīt! Zināms, ko Kremlī pie Putina ēdis Sji Dzjiņpins

Dziesmas ierakstā kopā ar fondu “Viegli” piedalījušies arī ģitārists Miķelis Putniņš, pianists Toms Mikāls, basists Jānis Olekšs un bundzinieks Emīls Kaupers. Singla ieraksts veidots kopā ar producentu Gati Zaķi.

Saistītās tēmas: Es būšu turFndsImants ZiedonisNakts ugunīsViegl

youtube icon
Abonēt youtube