Foto: Ekrānšāviņš

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) trešdien, 22. martā, atklāj pieteikšanos nekustamo īpašumu “Īles sanatorija”, Īles pagastā, Dobeles novadā un “Mālmuiža”, Lejasciema pagastā, Gulbenes novadā izsolēm.

Pieteikties izsolēm interesenti varēs līdz 11.aprīlim, informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Nekustamo īpašumu “Īles sanatorija” no 2007.g. līdz 2014.g. 30.maijam pārvaldīja Labklājības ministrija. VNĪ pārvaldībā īpašums nonāca 2014.gada 30.maijā, kad Labklājības ministrija to nodeva Finanšu ministrijas valdījumā. Tā kopējā platība ir 23 hektāri un tajā ietilpst arī meža zeme 14,4 hektāru platībā un 22 būves. Izsoles sākuma cena ir 88 200 eiro.

Īles muižas apbūve veidojusies 19.gs. un 20.gs. sākumā ar raksturīgu 19.gs. vidus muižas centra plānojumu un telpisko organizāciju. Muižas vēsturiskajā apbūvē saglabājusies pils, parks, ar pārveidojumiem – stallis, veļas māja un krogs, kā arī 20.gs. 20.-30.gadu sanatorijas apbūves elementi – direktora māja, sauļotava un bijusī kantora ēka.

Vairāk bilžu šeit.

Savukārt nekustamajā īpašumā “Mālmuiža” atrodas vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis “Mālmuižas apbūve”. Mālu muižas kungu māja celta 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā, īpatnēja izskata, būvēta no trīs daļām: divām gandrīz paralēlām un trešās savienojošas daļas. Ēkas aizmugurē bijis izbūvēts balkons, kas laika gaitā zudis, bet palikusi terase ar kāpnēm. Pirmais stāvs būvēts no ķieģeļiem, bet otrais un jumta stāvs – no koka. Logu ailas un atdalošās joslas starp stāviem jeb dzega bijusi greznota ar koka siluetzāģējumiem – zobiņveida kokgriezumiem. Tikai pateicoties koka daļām, ēka ieguvusi patīkamāku izskatu. Izsoles sākuma cena ir 80 800 eiro.

Vairāk bilžu šeit.

Pieteikties izsolēm iespējams interneta vietnē izsoles.ta.gov.lv. Īpašuma apskatei iespējams pieteikties jau šobrīd, rakstot uz e-pasta adresi: pardosana@vni.lv.

“Mūsu mērķis ir ilgtspējīga un uz izaugsmi vērsta nekustamo īpašumu pārvaldība. Ņemot vērā, ka publiskajam sektoram abi īpašumi vairs nav nepieciešami – meklējam jaunas īpašumu attīstības iespējas, kas ietver arī to atsavināšanu. Apzināmies, ka īpašumu atsavināšana šā brīža ekonomiskajā situācijā būs izaicinoša, taču esam apņēmības pilni dot īpašumiem un to vēsturiskajām vērtībām un stāstiem jaunu elpu. Esam pārliecināti, ka nekustamo īpašumu iegāde un attīstība joprojām ir nozīmīgs investīciju ieguldījums un šis ir viens no veidiem kā veicināt sen izsapņotu ideju īstenošanas iespējas,” norāda Vārna.

Lasiet arī: Astrologs nosauc mēnesi, kad nomirs Kremļa saimnieks

Atbilstoši kapitālsabiedrības stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai, tādejādi dodot tiem iespēju iegūt jaunu pielietojumu.

youtube icon
Abonēt youtube