Foto: srž. Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija

“Latvija ir atsaukusies Ukrainas lūgumam piegādāt pretgaisa aizsardzības sistēmas un ir pieņēmusi lēmumu ziedot Ukrainai visas, vēl mūsu rīcībā palikušās, pretgaisa aizsardzības sistēmas “Stinger”. Mēs darīsim visu iespējamo, lai tās tiktu piegādātas pēc iespējas ātrāk,” tā desmitajā Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā, Vācijā uzsvērusi aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

Sanāksmes laikā aizsardzības ministri pauda nelokāmu apņemšanos turpināt sniegt Ukrainai nepieciešamo atbalstu, lai stiprinātu Ukrainas militārās spējas atgūt visu savu teritoriju, informē Aizsardzības ministrija.

Papildus tam Latvija turpina īstenot vērienīgu Ukrainas karavīru apmācību programmu. “Mūsu mērķis bija šogad dubultot Latvijā apmācīto Ukrainas karavīru skaitu, salīdzinot ar 2022. gadu. Šobrīd jau redzam, ka mums izdosies apmācīt vēl lielāku dažāda līmeņa Ukrainas bruņoto spēku karavīru skaitu. Esmu pārliecināta, ka līdz gada beigām Latvija būs apmācījusi gandrīz 3 000 Ukrainas bruņoto spēku karavīrus,” teica aizsardzības ministre.

Vienlaikus aizsardzības ministre Mūrniece uzsvēra, ka Latvija kopā ar citiem sabiedrotajiem strādā pie jaunas iniciatīvas, lai Latvijā apmācītu Ukrainas bruņoto spēku karavīrus.

Noslēgumā Mūrniece arī uzsvēra, ka Latvijas atbalsts Ukrainai ir nemainīgs. Latvijas valdības, nevalstisko organizāciju un sabiedrības apņēmība sniegt visu iespējamo atbalstu nemazināsies. Un ir kritiski, lai visa demokrātiskā pasaule nepieļautu, ka to sabiedrības nogurst no šī kara, jo tieši uz to cer Krievija.

Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme Ramšteinā apvieno vairāk nekā 50 valstis visā pasaulē, un tā tika izveidota ar mērķi kolektīvi atbalstīt Ukrainu, lai sniegtu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un uzsāktās pilna mēroga karadarbības.

Lasiet arī: Rusiņa nogalinātā sieviete jau bija zaudējusi cerības uz policijas palīdzību

Kopš pērnā gada 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 187 080 bkrievu karavīru, vairāk nekā 13 000 Ukrainas karavīru un vairāk nekā 440 bērnu. Kara dēļ dati nav pārbaudāmi.

Saistītās tēmas: atbalsts Ukrainaikarš Ukainā

youtube icon
Abonēt youtube