Publicitātes foto

Eirovīzijas dziesmu konkursa nedēļā “Latvijas Televīzijā” gaidāms erudīcijas raidījums ar grupas “Sudden Lights” piedalīšanos, diskusijas “Iešūpo Eirovīziju” un krāšņas pusfinālu un fināla tiešraides no Liverpūles Apvienotajā Karalistē. Latvijas pārstāvju uzstāšanās pirmajā pusfinālā notiks 9.maijā.

Dienu pirms uzstāšanās Eiropā lielākajā mūzikas konkursā grupas “Sudden Lights” dalībnieki sacentīsies erudīcijā spēlē “V.I.P. – Veiksme. Intuīcija. Prāts”. Pirmdien, 8.maijā, plkst.21.10 ložā pie Uģa Joksta komandu kapteiņi būs basģitārists Kārlis Vārtiņš un ģitārists Kārlis Matīss Zitmanis. Kārļa Vārtiņa komandā spēlēs “Sudden Lights” solists Andrejs Reinis Zitmanis un grupas skaņu režisors Rūdolfs Kaufmanis, savukārt otrā komandā Kārlim Matīsam Zitmanim pievienosies bundzinieks Mārtiņš Matīss Zemītis un grupas menedžere Linda Āboliņa.

“Pirmo konkursa vakaru 9.maijā plkst.21.10 LTV1, REplay.lv un jauniešu platformā “16+” (YouTube) iesāksim ar raidījumu “Iešūpo Eirovīziju”. Stundu pirms “Sudden Lights” uzstāšanās tiksimies ar mūziķu radiem, draugiem un domubiedriem. Ģimeniskā atmosfērā pavērosim, kā puišiem veicās mēģinājumos, ieskatīsimies Eirovīzijas dziesmu konkursa aizkulisēs, kā arī kopā ar platformas “16+” jauniešiem izspēlēsim jautras un izzinošas spēles. Ģimeniskā saieta viesus kopā aicinās raidījuma “Iešūpo Eirovīziju!” vadītāji – Nansija Garkalne un Lauris Reiniks,” informē LTV.

Plkst.22.00 tiešraidē no Liverpūles – Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmais pusfināls, kuru atklās šova vadītāja Jūlija Saņina (Julia Sanina) un viņas grupa “The Hardkiss” ar dziesmu “Маяк”.

Latvijas pārstāvju – “Sudden Lights” – dziesma “Aijā” izskanēs ceturtā. Vēl pirmajā pusfinālā startēs Norvēģija, Malta, Serbija, Portugāle, Īrija, Horvātija, Šveice, Izraēla, Moldova, Zviedrija, Azerbaidžāna, Čehija, Nīderlande un Somija. Pusfināla starplaikā varēs vērot pasaulslavenās britu solo dziedātājas Ritas Oras (Rita Ora) izpildīto dziesmu popūriju, pusfinālā uzstāsies arī ukraiņu dziedātāja Aļoša (Alyosha) kopā ar mājinieci liverpūlieti Rebeku Fergusoni (Rebecca Ferguson). Pirmā Eirovīzijas pusfināla tēma ir “Vienoti mūzikā”, simbolizējot unikālo sadarbību starp Apvienoto Karalisti un Ukrainu.

Eirovīzijas otrais pusfināls tiešraidē izskanēs 11.maijā plkst.22.00. Tā tēma būs “Mūzika vieno paaudzes”, īpašu uzmanību pievēršot dažādām ukraiņu paaudzēm un mūzikai, ko viņi mīl. Marija Jaremčuka (Mariya Yaremchuk) atklās otro pusfinālu ar laikmetīgu Ukrainas mūzikas vēstures priekšnesumu. Otrajā pusfinālā startēs Dānija, Armēnija, Rumānija, Igaunija, Beļģija, Kipra, Islande, Grieķija, Polija, Slovēnija, Gruzija, Sanmarīno, Austrija, Albānija, Lietuva un Austrālija.

Starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss Latvijā ieviesis jaunu tradīciju – viskrāšņākos Eiropas mūzikas svētkus vērot kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem. Arī konkursa fināla vakarā, 13.maijā, gaidāma Eirovīzijas iešūpošana. Plkst.21.10 LTV1, REplay.lv un jauniešu platformā “16+” (YouTube) raidījumā “Iešūpo Eirovīziju!” Nansija Garkalne un Lauris Reiniks atkal pie sevis ciemos aicinās draugus – mūzikas, tērpu un ēdienu speciālistus, lai analizētu valstu izredzes, vērtētu mākslinieku tērpus un ieteiktu skatītājiem kādu piemērotu našķi.

Savukārt plkst.22.00 būs pienācis laiks skatīties Eirovīzijas dziesmu konkursa finālu. Jau šobrīd zināms, ka finālā piedalīsies lielais sešinieks: Francija, Vācija, Spānija, Itālija, Lielbritānija un pagājušā gada uzvarētājvalsts Ukraina. Fināla šovu Liverpūlē atklās 2022.gada uzvarētāji no Ukrainas “Kalush Orchestra”. Karogu parādes laikā organizatori sola unikālu priekšnesumu, kuru veidos iepriekšējo gadu Ukrainas pārstāvji, – uz skatuves redzēsim “Go_A”, Jamala, Tina Karol, kā arī ikonisko Verku Serdjučku (Verka Serduchka).

Eirovīzijas pusfinālu un fināla tiešraides “Latvijas Televīzijā” komentēs Toms Grēviņš, finālā viņam arī šogad pievienosies Lauris Reiniks.

Lasiet arī: Šovā Balss maskā triumfē Laimes lācis, kas balvu ziedos Ukrainas atbalstam

Kā zināms, grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Aijā” 11.februārī tiešraidē kļuva par Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa “Supernova” uzvarētājiem, iegūstot iespēju pārstāvēt Latviju 67. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Šogad konkursam oriģināli bija jānorisinās Ukrainā, jo 2022. gadā uzvarēja tieši šīs valsts pārstāvji “Kalush Orchestra” ar dziesmu “Stefanija” ukraiņu valodā. Tomēr, ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un Krievijas agresijas izraisītos draudus, pasākuma organizatori drošības apsvērumu dēļ nolēma pārcelt konkursa norises vietu. Vienlaikus oficiālajā konkursa simbolikā ir īpaši izceltas Ukrainas karoga krāsas, tādējādi demonstrējot nepārprotamu atbalstu šai valstij.

youtube icon
Abonēt youtube