Foto izgūts no Instagram @suddenlights

Grupa “Sudden Lights” otrdien, 9.maijā piedalījās Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā, kas norisinājās “M&S Bank” Arēnā Liverpūlē, Apvienotajā Karalistē. Grupas izpildītā “Aijā” neierindojās starp desmit labākajām sava pusfināla dziesmām, tā izbeidzot savu dalību šīgada konkursā

Īsi pēc rezultātu paziņošanas komentāru sniedza grupas solists Andrejs Reinis Zitmanis: “Paldies visiem atbalstītājiem, kuri turēja īkšķus pie televizora ekrāniem, mēs joprojām saņemam simtiem ziņu ar labiem vārdiem un zinām, ka izdarījām labāko, kas bija mūsu spēkos. Nenoliedzami mūsu pusfināls bija ļoti spēcīgs, taču šīs trīs minūtes mēs atcerēsimies visu mūžu un konkurenti tomēr veiksmīgāk nonāca skatītāju sirdīs. Nevaram teikt, ka esam līdz galam gandarīti ar rezultātu, taču mums nav par ko kaunēties, jo labi zinām, ka ikviens komandā izdarīja maksimumu.”

Latvijas pārstāvji savā pusfinālā sacentās ar 14 citām valstīm un skatītāju balsojumā noskaidrojās, ka finālā iekļūst Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Izraēlas, Moldovas, Portugāles, Serbijas, Šveices un Horvātijas pārstāvji. Fināla uzstāšanās kārtas numuri būs zināmi pēc ceturtdien notiekošā otrā pusfināla.

67.Eirovīzijas dziesmu konkursa otrais pusfināls norisināsies ceturtdien, 11.maijā, tajā startējot Lietuvai un Igaunijai, bet konkursa fināls gaidāms sestdien, 13.maijā un tajā dalību ņems 26 dalībvalstis. 20 pusfinālu labākajām dziesmām pievienosies Itālijas, Spānijas, Lielbritānijas, Francijas, Vācijas un Ukrainas pārstāvji.

Lasiet arī: Savākts vajadzīgais parakstu skaits par ukraiņu dziesmas iekļaušanu Dziesmu svētkos

Jau vēstīts, ka par visa dziesmu konkursa galveno favorīti tiek uzskatīta Zviedrija, ko atkal pārstāvēs “Loreen”, kura uzvaras laurus plūca 2012.gadā. Šogad mūziķe izpildīs dziesmu “Tattoo”, un viņas uzvaras Eirovīzijā tiek novērtēta ar 60% iespējamību, kamēr par galveno konkurenti tiek uzskatīta kaimiņiene Somija, kuru ar dziesmu “Cha, Cha, Cha” pārstāv mūziķis “Kaarija”, un kuras uzvaru bukmeikeri novērtē ar 28% iespējamību. Tām seko četras valstis, kuru uzvaras iespējamība ir zema – Ukraina un Francija ar 6% iespējamību, kā arī Norvēģija un Spānija ar 5% iespējamību.

Saistītās tēmas: EirovīzijaPusfinālsSudden Lights

youtube icon
Abonēt youtube