Elīna Pinto. Foto izgūts no Facebook @Elina Pinto

Elīna Pinto nākamnedēļ svinēs 42. dzimšanas dienu, dzimusi Rīgā, bērnību un jaunību vadījusi Jelgavā piecu bērnu ģimenē. Viņas tēvs ir bijušais Augstākās tiesas senators un Triju zvaigžņu ordeņa komandieris Pēteris Dzalbe, māte – kokapstrādes inženiere un skolotāja Ingrīda Dzalbe, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Man ir trīs māsas un brālis, bet pašai trīs bērni – deviņgadīgais Ernests, Matilde, kurai drīz būs astoņi gadi, un Arturs, kuram būs trīs gadi. Esmu precējusies ar portugāļu izcelsmes Luksemburgas pilsoni Orlando Pinto. Viņš ir Luksemburgas diplomāts. Pērn svinējām kāzu desmito gadadienu,” izdevumam stāsta Valsts prezidenta amata kandidāte.

“Mums ir mītnesvieta Luksemburgā un arī tepat Latvijā, Ķesterciemā. Kad tagad devos uz Latviju, bērni man teica, ka ļoti gribētu, lai es kļūstu par Valsts prezidenti, jo tad viņi beidzot varēs pastāvīgi dzīvot Latvijā,” žurnālam atklāj Elīna, piebilstot, ka šobrīd viņa ar ģimeni uz Latviju atlido reizi mēnesī vai divos.

Elīnas Pinto vīrs saprot latviešu valodu. “Un saprot pat vairāk, nekā izrāda. Esmu pamanījusi, ka tā viņš var noklausīties manas sarunas ar bērniem. Visi bērni runā latviski, taču zina arī citas valodas – luksemburgiešu, franču, vācu. Ar vecvecākiem spēj sazināties portugāļu valodā,” izdevumam stāsta Pinto un atkāj, ka vīrs ir gatavs pārcelties uz dzīvi Latvijā, lai kļūtu par Valsts prezidentes kungu.

Maģistra grādu tiesību zinātnēs Elīna Pinto ieguvusi Latvijas Universitātē, bet maģistra grādu cilvēktiesībās un demokratizācijā – Eiropas Starpuniversitāšu centra Eiropas maģistrantūrā.

No šā gada sākuma Elīna strādā par komunikācijas un partnerību vadītāju Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Luksemburgā. Iepriekš vairākus gadus darbojusies Eiropas Latviešu apvienībā. Strādājusi ar NATO un ANO, bet, kad Krievija iebruka Gruzijā, Pinto koordinēja Eiropas Savienības pretreakciju.

Jau vēstīts, ka partija “Progresīvie” Valsts prezidenta amatam virza Elīnu Pinto, kurai ir vairāk nekā 15 gadu darba pieredze starptautiskajās organizācijās, strādājot ar cilvēktiesību, drošības politikas un pārvaldības jautājumiem. Tāpat viņa vadījusi Tiesībsarga biroja Cilvēktiesību departamentu un bijusi Valsts prezidenta padomniece.

“Latvijas politikā pēdējo gadu laikā redzam pārsvarā stagnāciju – to pašu veco politiku, tos pašus prezidentus. Taču sabiedrība vēlas redzēt mūsdienīgu prezidenti ar mūsdienīgu domāšanu. Tādu, kurai ir drosme – drosme rīkoties un drosme arī uzņemties šodienas riskus, lai nodrošinātu labāku rītdienu mūsu nākamajām paaudzēm,” savu izvēli pamato partija.

“Elīna Pinto ir kandidāte, kas pārstāv Latvijas atjaunotās brīvvalsts paaudzi. Ilgstoši pārstāvot Latviju Eiropas un pasaules līmenī, gan ES, gan citās starptautiskās institūcijās, Elīna Pinto ir ieguvusi Rietumeiropas līdera redzējumu. Latvija ir daļa no Rietumu pasaules. Līdz ar to mums ir jāstiprina integrācija NATO un Eiropas Savienībā. Un šodien tas nozīmē stingru un nelokāmu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret agresorvalsti – Krieviju.  Elīnai Pinto ir plaša pieredze drošības politikas jomā – viņa ir strādājusi ar NATO un ANO, kad tās risināja konfliktus Afganistānā un Kosovā. Kad Krievija iebruka Gruzijā, Elīna Pinto koordinēja Eiropas Savienības pretreakciju,” vietnē “Facebook” informē politiskais spēks.

Lasiet arī: Bermudu Divstūris izdod veču himnu par to, ka «krāsiņu dzīvē netrūkst pat, ja tricārs jau aiz muguras»

“Būt daļai no Rietumu pasaules nozīmē arī noteikt tiesiskumu un cilvēktiesības kā mūsu demokrātijas prioritātes. Tikai tā mēs varam risināt vienaldzības un vardarbības jautājumus. Mēs vēlamies, lai visi Latvijas cilvēki justos droši – gan starptautiskā kontekstā, gan ikdienā. Elīna Pinto pārstāv Latvijas atjaunotās brīvvalsts paaudzi. Viņa ir starptautiska līmeņa profesionāle ar ilgu pieredzi darbā ar atbildīgiem, sarežģītiem jautājumiem. Elīna Pinto nepārstāv nevienu politisko partiju vai šauras biznesa intereses.  Latvijai īpaši šobrīd ir svarīga prezidente ar nepārprotamu proeiropeisku, pro-NATO redzējumu un spēju vienot dažādus sadarbības partnerus, sabiedrības grupas, organizācijas, kopīgam, patriotiskam darbam,” uzsver partija, norādot, ka  arī augstos amatos Elīna Pinto ir saglabājusi cilvēcību, empātiju un sirsnību un vienlīdz labi jūtas gan dzimtā novada mājās, gan Eiropas varas gaiteņos. “Viņas enerģija un jauda ir iedvesmojošs signāls atjaunotās brīvvalsts paaudzei – šī valsts ir gatava jūs sadzirdēt.”

Saistītās tēmas: Elīna Pinto

youtube icon
Abonēt youtube