Foto: Jeroen Akkermans/Flickr

Latviešu brīvprātīgais karavīrs Ukrainā Uldis Volmārs, kurš pērn frontes tuvumā, sprāgstot kasešu bumbai, ieguva smagus kājas vēnu bojājumus, ir palicis bez abām kājām, atsaucoties uz “Latvijas Radio”, vēsta lsm.

“Mēs bijām no krieviem 300 metru attālumā viens no otra. Mēs gājām atbrīvot ūdensstaciju, bet tur kaut kas… Es domāju, ka mūs kāds nodeva. Man tādas aizdomas ir, jo mūs sāka bombardēt. Tad mūs piecas stundas tajā līnijā bombardēja, mēs netikām ne iekšā, ne ārā. Piecas stundas mēs vienkārši sēdējām bedrēs,” intervijā “Latvijas Radio” atceras Uldis. “Uzsprāga tā kasešu bumba. Mēs apstādinājām asinis, un gaidījām, kamēr pierimsies [apšaude], un tad gājām projām.”

Kasešu bumbas šķembas bija saplosījušas kājas vēnu, bet ar kolēģu atbalstu varējis izkļūt no ierakumiem. “Man palīdzēja gruzīni… Viss bija labi,” pastāstīja Uldis.

Sākotnēji viņš pārvests uz vietējo kara hospitāli, bet tur asinsvadus neoperēja. Tāpēc vēlāk brīvprātīgais karavīrs nogādāts citā Ukrainas slimnīcā. “Iztaisīja pirmo operāciju Ukrainā. Teica, ka ir neveiksmīga, ja taisīs otru, tad būs jāamputē kāja. Es nepiekritu, un tad es devos uz Latviju. Te man izglāba to kāju, bet tā kāja bija tāda, ka ar to varēja staigāt, bet [tomēr] tā nefunkcionēja, un ar laiku tajā iemetās gangrēna,” intervijā Latvijas Radio atklāj Uldis. No kājas nācās šķirties. “Nogrieza vienu kāju, tad pagāja pusotrs mēnesis un otrā arī parādījās gangrēna. Tad nogrieza arī otru. Tāds īsumā stāsts.”

Došanos karot uz Ukrainu Uldis nenožēlo: “Pirmais jau – ir jātiek pāri sev. Es cenšos visu laiku tikt pāri sev… Domas varbūt tādas – kam tas bija vajadzīgs. Bet es domāju, ka tas bija vajadzīgs, jo, ja mēs katrs sēdēsim tikai mājās, tad nekas nenotiks, kādam tas ir jādara.”

Arī šobrīd, ārstējoties slimnīcā, Uldis seko līdzi Ukrainā notiekošajam. Viņš joprojām tic ukraiņu uzvarai un arī pats gribētu atgriezties Ukrainā. Ne tikai atpakaļ pie dzīvesbiedres – ukrainietes, ar kuru iepazinies pērn kara apstākļos, bet gribētu turpināt darboties sporta jomā. “Es esmu treneris. Ja es varēšu kaut ko trenēt, kaut ko darīt, trenēt bērnus, palīdzēt adaptēties atkal jaunā vidē, kāpēc ne? Tas ir izaicinājums. Es esmu gatavs tam izaicinājumam. Tikai tagad pagaidām man jātiek pašam ar sevi galā,” teic Uldis.

Uldis ir pirmais “Latvijas Radio” zināmais latviešu brīvprātīgais karotājs Ukrainā, kurš guvis tik smagas traumas. Kopumā kopš vispārējā iebrukuma sākuma Ukrainas aizstāvjiem cīņā pret iebrucējiem pievienojušies nepilni 20 cilvēki, taču šis skaitlis ir mainīgs un ne visi cīnās frontē, ziņo lsm.

Jāpiebilst, ka šonedēļ – 18.maijā – uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīniku tika atgādāti kopskaitā 22 Ukrainas karā smagi cietušie. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas specializētajās klīnikās ārstēsies 12 smagus kara ievainojumus guvušie pacienti. Viens pacients tika pārvests ārstēšanai uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, savukārt pārējie deviņi pacienti – uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”.

Lasiet arī: VIDEO | «Te ir nevis Eiropa, bet nacisma sala» – Dimiters jaunā dziesmā aizstāv Latvijas krievvalodīgos

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls, tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings – dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi. Bija jāpārliecinās par dažādu hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās, informē slimnīca.

Saistītās tēmas: karš UkraināUldis Volmārs

youtube icon
Abonēt youtube