Mārtiņš Egliens. Foto izgūts no Facebook @Mārtiņš Egliens

“Ņemot vērā faktu, ka ap manu veselības stāvokli sāk raisīties dažādas spekulācijas, gribēju jums visiem, kuri ziedoja manai medicīniskai palīdzēšanai (un arī pārējiem), veikt zināmu atskaiti, kur tad ir palikusi saziedotā naudiņa,” tā vietnē “Facebook” ierakstījis aktieris Mārtiņš Egliens.

“Tad nu tā… Lielākā daļa joprojām stāv “Ziedot.lv” brīnišķīgo meiteņu stingrā uzraudzībā. Esmu izceļojis Vāciju, sastapies ar brīnišķīgu profesoru un veicis medicīniskas procedūras. Šobrīd varu sazināties ar tuviem un pat mazliet attāliem cilvēkiem (jo runāju klusi), bet ikdienas vajadzības ir iespējams apmierināt. Procedūras būs jāatkārto, jāatkārto, un jāatkārto… Ļoti daudz reižu… Un, pateicoties jums, tas ir iespējams. Šajā laikā ir izmēģināts ļoti daudz kas, bet vēl dažas iespējas ir… Soli pa solim un – dzīve rādīs. Man daudzi ir jautājuši, vai atgriezīšos uz skatuves… Te nu jāsaka jā un nē… Kā aktieris, visdrīzāk, tuvākajā laikā pilnvērtīgi jūs nepriecēšu (kaut gan man Nacionālajā teātrī nākamsezon paredzēta kāda loma… bez teksta…) Bet uz skatuves, gan jau mani arī citur vēl redzēsiet…” teikts aktiera “Facebook” ierakstā.

“Esmu pievērsies savam mūža hobijam – klavierspēlei un komponēšanai. Ja Dievs dos, kaut kad dzirdēsiet manus muzikālos brīnumus. Bet, ja vēlaties satikt klātienē, tad Līgo vakarā esat laipni aicināti uz Mellužiem. Primo reizi mūžā sēdēšu pie taustiņiem kā pianists – grupas vadītājs, un tēlošu, ka visiem mūziķiem no manis ļoti bail. Bet patiesībā bail ir man… Jo būs tas gods spēlēt ar latvju izcilākajiem mūziķiem. Kaspars Grigalis, Andris Grunte, Māris Jēkabsons un Mārcis Vasiļevskis. Ar savu dzīvesprieku dalīsies Dita Lūriņa, Zane Dombrovska, Gundars Grasbergs un Juris Jope. Tā kā redziet – dzīve rit un Dievs smaida… Kā teicis Marks Tvens :”Ziņas par manu nāvi ir stipri pārspīlētas… “,” sociālajā tīklā raksta Egliens.

Jau vēstīts, ka aktieris Mārtiņš Egliens, kuram sabiedrība ziedojusi līdzekļus balss atgūšanai ārstniecības iestādē Vācijā, pēc ilgāka laika atkal parādījies sabiedrībā – viņš apmeklējis “Ugunsgrēka” režisores Intas Gorodeckas bēres, kā arī pirmizrādes ballīti Latvijas Nacionālajā teātrī, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Mārtiņš jau ir pabijis Vācijā, taču komentārus par ārstēšanās procesu ģimene iepriekš nesniedza. Kā liecina ziedot.lv publicētā atskaite, Egliens martā devās uz Gīsenes un Marburgas Universitātes slimnīcu, kur saņemta ārstēšana Tai izmantoti 4 200 eiro.  Vācijā viņš uzturējies arī aprīļa beigās.

Pirmizrādes ballītē Egliens vēl aizvien komunicēja čukstus, raksta  “Privātā Dzīve”.

Kā zināms, Latvijas iedzīvotāji portālā Ziedot.lv saziedojuši 50 156 eiro – piecas reizes vairāk par lūgto summu, kas nepieciešama, lai aktieris Mārtiņš Egliens varētu ārstēties Vācijā un atgūt zaudēto balsi.

Jau kādu laiku Mārtiņš juta, ka ar balsi ir problēmas. Taču pirms gada aktieris saprata, ka situācija ir nopietna, jo vairs nespēja normāli parunāt. Kopš tā laika Mārtiņš bijis pie neskaitāmiem ārstiem, izmeklējumiem un procedūrām. Apmeklēti vairāki speciālisti – LOR, neirologi, osteopāti, kineziologs, manuālais terapeits, psihiatrs, logopēds, balss treneris, adatu terapija un pat dziednieki. Diemžēl rezultātu nav.

Latvijas ārstu konsīlijs ir nozīmējis Mārtiņam procedūru, ko veic Vācijas klīnikā. Procedūra izmaksā līdz 10 000 eiro. Ir iesniegts pieteikums Nacionālajā Veselības dienestā par valsts apmaksātu ārstniecību, taču atbilde vēl jāgaida. Bet slimība negaida. Mārtiņš pēc iespējas ātrāk vēlas nokļūt klīnikā un saņemt procedūru. Ja procedūra palīdzēs, tad tā pēc kāda laika būs jāatkārto.

“Tā ir cerība atgūt gan balsi, gan spēju strādāt, gan arī iespēju būt atkal tam, kas esi! Gribas ticēt, ka tā arī būs un jau drīzumā varēšu uzrunāt gan savus mīļotos cilvēkus, gan skatītājus,” atzīst Mārtiņš un lūdz līdzcilvēku palīdzību.

“Mūsu palīdzība nepieciešama talantīgajam un skatītāju iemīļotajam aktierim Mārtiņam Eglienam. Mārtiņš jau vairāk nekā 20 gadus Nacionālā teātra aktieris ar daudzām spilgtām un leģendārām lomām. Mārtiņš vadījis simtiem koncertu un pasākumu visā Latvijā. Viņam piemīt spēja precīzi sajust publikas noskaņojumu un ar savu aso mēli atraisīt pat visatturīgākos skatītājus. Skatītāji viņu iemīļojuši arī par īpašo spēju spilgti un asprātīgi parodēt politiķus. Aktiera talants sakņojas gan dvēseles smalkumā, gan nervu stiprumā, gan asā reakcijā, gan trenētā atmiņā. Talants nevar izpausties, ja nav balss. Šobrīd tieši šis – galvenais aktiera “ierocis” ir Mārtiņam atņemts,” teikts portālā Ziedot.lv.

Lasiet arī: Elīna Gluzunova pieķer dzīvesbiedru neuzticībā un vēlas šķirties

Palīdzēt aktierim Mārtiņam Eglienam iespējams šeit.

Saistītās tēmas: Mārtiņš Egliensveselība

youtube icon
Abonēt youtube