Edgars Rinkēvičs un Egils Levits. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja/Flickr

“Es domāju, ka jaunievēlētais Valsts prezidents ļoti labi veiks savus pienākumus,” piektdien, 2. jūnijā, tiekoties ar nākamo Rīgas pils saimnieku Edgaru Rinkēviču, norādījis pašreizējais valsts vadītājs Egils Levits.

“Es ļoti labprāt nodošu stafeti tieši Rinkēviča kungam, jo viņš ir pierādījis sevi kā Latvijas valstsvīrs un kā Latvijas patriots. Nākamos četrus gadus Latvija būs drošās rokās!” tā Levits.

Tikšanās laikā tika pārrunāta aktuālā politiskā situācija valdībā, kā arī ārpolitikas jautājumi – īpaši jūlijā gaidāmais NATO valstu un valdību vadītāju samits Viļņā, informē Valsts prezidenta kanceleja.

“Mēs pārrunājām arī politisko situāciju. Patlaban tā ir nepārskatāma. Partiju un Saeimas frakciju uzdevums ir skatīties, kā valdība varētu turpmāk darboties. Ir iespējams jauns valdības modelis, ir iespējams turpināt pašreizējo, bet tas, kā jau teicu, ir partiju un frakciju rokās. Ja situācija to prasīs, es izdarīšu savu izvēli pirms 8. jūlija. Pēc tam tas būs jaunā Valsts prezidenta uzdevums,” paziņojumā medijiem sacījis Levits.

“Mēs pārrunājām arī ārpolitisko situāciju un jautājumu par NATO samitu Viļņā. Šajā samitā mums noteikti ir jāatrod risinājums, kā vēl vairāk pietuvināt Ukrainu NATO. Pie tā mēs strādāsim līdz 8. jūlijam,” izteices Valsts prezidents.

Kā zināms, Saeima trešdien, 31. maijā, ārkārtas sēdē par nākamo Valsts prezidentu ar 52 balsīm ievēlējusi pašreizējo ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Atklātā balsošanā, balsojot ar vēlēšanu zīmēm, trešajā vēlēšanu kārtā Rinkēviča kandidatūru atbalstīja 52, bet pret bija 35 deputāti, informē Saeimas Preses dienests.

“Es darīšu visu, lai mūsu valsts plauktu, būtu droša, lai mūsu sabiedrība būtu saliedētāka. Esmu gatavs sadarbībai gan ar Saeimu, gan valdību,” pauž jaunievēlētais prezidents.

Lasiet arī: Vāc parakstus par reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām

Rinkēvičs kopš 2011.gada ieņem Latvijas ārlietu ministra amatu. Viņš ir arī Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas viceprezidents, kā arī valdes loceklis partijā “Vienotība”.

Rinkēvičam ir Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē iegūts bakalaura grāds, kā arī maģistra grāds politikas zinātnēs un ASV Nacionālās aizsardzības universitātes Bruņoto spēku Nacionālo resursu stratēģijas industriālajā koledžā iegūts maģistra grāds nacionālās drošības resursu stratēģijā.

Saistītās tēmas: Edgars RinkēvičsEgils Levits

youtube icon
Abonēt youtube