Foto: Dāvis Kļaviņš/Flickr

Tiek pārdota viena no iespaidīgākjām Latvijas muižām, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Jaungulbenes muiža, liecina informācija “Real Estate Jūrmala” mājaslapā.

Pārdošanas sludinājumā norādīts, ka muiža pārbūvēta romāņu neorenesanses formās. Ēkai ir trīs stāvi, tās platība sasniedz 3 322 kvadrātmetrus.  Apkārt muižai plešas 21.5 hektārus plašs parks ar vairākām interesantām muižas kompleksa celtnēm.

Vēsturiski viss ir saglabājies, pat pirmā īpašnieka ģērbonis mūra fasādes daļā, teikts sludinājumā.

Muižu iespējams iegādāties par 350 000 eiro.

Jau vēstīts, ka spraigā izsolē 21.aprīlī par 153 700 eiro tika nosolīts Dobeles novadā esošais nekustamais īpašums “Īles sanatorija”, norāda VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) valdes loceklis Andris Vārna.

23 hektāru plašo īpašumu “Īles sanatorija” vēlējās iegādāties trīs pretendenti, pēc 131 veiktā izsoles soļa tā sākumcena – 88 200 eiro – palielinājās par 74%. Pirkuma līgums ar izsoles uzvarētāju varētu tikt noslēgts aptuveni viena līdz divu mēnešu laikā pēc tam, kad pircējs būs veicis apmaksu par nosolīto īpašumu.

“Ar Īles sanatorijas izsoles rezultātiem esam patiešām apmierināti. Tas ir skaidrs signāls, ka, neskatoties uz sarežģīto ekonomisko fonu, investoriem ir noturīga interese par ieguldījumiem vēsturiskos nekustamajos īpašumos. Sabiedrībai tas nozīmē, ka salīdzinoši drīz, iespējams, jau pēc dažiem gadiem mūsu valsts būs kļuvusi vēl skaistāka un būs sakārtots vēl viens Latvijas stūrītis,” norāda Vārna.

Īles muižas apbūve veidojusies 19. gs. un 20. gs. sākumā, tai raksturīgs 19. gs. vidus muižas centra plānojums un telpiskā organizācija. Muižas vēsturiskajā apbūvē saglabājusies pils, parks, ar pārveidojumiem – stallis, veļas māja un krogs, kā arī 20. gs. 20.-30.gadu sanatorijas apbūves elementi – direktora māja, sauļotava un bijusī kantora ēka.

Lasiet arī: Sātans veļasmašīnā un citi dīvainākie izsaukumi, ar ko saskārušies glābšanas dienesti

Šodien nekustamajā īpašumā “Īles sanatorija” ietilpst 22 būves, tostarp arī valsts un vietējās nozīmes kultūras pieminekļi, tā kopējā platība ir 23 hektāru, tostarp meža zeme – 14,4 hektāru platībā. No 2007.gada līdz 2014.gada 30.maijam to pārvaldīja Labklājības ministrija. VNĪ pārvaldībā īpašums nonāca 2014.gada 30.maijā, kad Labklājības ministrija to nodeva Finanšu ministrijas valdījumā.

Saistītās tēmas: Jaungulbenes muiža

youtube icon
Abonēt youtube