Foto: Pixabay

Glābšanas dienestu zvanu operatori ikdienā saņem tūkstošiem zvanu no satrauktiem iedzīvotājiem, kuru dzīvībai vai veselībai draud briesmas, taču nereti gadās arī visai dīvaini gadījumi, par kuriem var sirsnīgi pasmaidīt.

Kāda sieviete zvanījusi glābējiem, jo viņai likās, ka viņas veļasmašīnā ir sātans, savukārt, kāds vīrietis no dienesta operatoriem vēlējies steidzami noskaidrot, vai viņš var legāli iegādāties pērtiķi. Vēl viens kafejnīcas klients zvanīja, lai ziņotu par slepkavības mēģinājumu, jo viņa ēdienā bija sēnes, no kurām viņam alerģija.

Līdzīgi zvani bieži nokļūst mediju uzmanības lokā, kā arī kalpo par iedvesmu populārā amerikāņu seriāla “9-1-1” scenārija autoriem. Seriāla veidotāji neslēpj, ka, plānojot kārtējo epizodi, bieži izmanto reālus izsaukumus, ko saņem īstie ASV glābšanas dienesta “911” darbinieki, vēsta kanāls FOX.

Lūk, dīvainākie zvaniem, kurus saņēmuši glābšanas dienesta darbinieki reālajā dzīvē:

Glābēji čīzburgerus nepiegādā

2013.gadā Indiānas štatā kāds 52 gadus vecs vīrietis deviņas reizes zvanījis uz tālruņa numuru 911, lai pasūtītu čīzburgerus. Dienesta operatori viņam laipni izskaidroja, ka nepieņem ēdiena piegādes pasūtījumus, taču viņš bija uzstājīgs un zvanīja atkārtoti.

Viņa neatlaidība gan nevainagojās ar kārotā ēdiena piegādi, bet ar to, ka pie viņa ieradās policisti, lai viņu arestētu. Zvanītājs vārdā Džordžs Džeksons likumsargiem skaidroja, ka ilgāku laiku nebija ieturējis maltīti, bet bija pārāk vārgs, lai pats sev sagādātu pārtiku, tāpēc izlēma piezvanīt glābšanas dienestam un lūgt, lai atved čīzburgerus. Izrādījās, ka vīrietis jau vairākkārt bija nonācis tiesībsargājošo iestāžu uzmanības lokā.

Līdzīgs gadījums bija arī kādam citam uzstājīgam zvanītājām, kurš pēc kārtējā 911 zvana un ziņas par to, ka uz viņa mājvietu tiks nosūtīti policisti, palūdza, lai viņi paķer līdzi cigaretes.

Viens jaunietis, kurš vēl nebija sasniedzis 21 gadu vecumu, kas ASV ir legālais alkohola iegādes vecums, zvanīja glābšanas dienestam no veikala. Jaunais vīrietis operatoram stāstīja, ka konkrētais pārdevējs nepārdod viņam alu un lūdza palīdzēt pierunāt pieņemt no viņa kukuli. Jaunietis apgalvoja, ka agrāk viņam šajā veikalā izdevās dabūt neatļauto dzērienu. Glābšanas dienesta darbinieks izsauca policistu, kas jau klātienē izskaidroja likumu izslāpušajam jaunietim.

Vēl viens jauneklis zvanīja uz 911, lai pasūdzētos par savu dzīvokļa biedru, kurš nozaga viņa heroīnu. Lieki piebilst, ka abiem šīs zvans beidzās ar skaidrošanos policijas iecirknī.

Kaķis, kas turēja gūstā ģimeni

Visā pasaulē glābšanas dienesta darbinieki ik dienu saņem satraukuma pilnus zvanus par kokā uzkāpušiem kaķiem. Taču gadās, ka palīgā jānāk ne tikai murrātājiem, bet arī viņu divkājainajiem saimniekiem. Reiz uz 911 numuru piezvanījusi sieviete un sākumā stāstījusi par kaķi, kas uzrāpies kokā, taču beigās glābt nācās sievietes vīru, kas bija devies palīga mīlulim un tur iestrēdzis.

Kādu citu reizi glābšanas dienesta telpās saņemts zvans par lūsi, kas manīts pie vietējās bibliotēkas. Satrauktais vīrietis stāstīja, ka cilvēki baidās no dzīvnieka un nevar tikt iekšā vai ārā no ēkas. Kad glābēji ierādās notikumu vietā, atklājās, ka uz bibliotēkas lieveņa sēdēja normāla izmēra mājas kaķis, kurš bija priecīgs par pievērsto uzmanību un laipni atļāva pakasīt viņa vēderu. Vīrietis, kas bija izsaucis glābējus, izbrīnīti noteica, ka kāds droši vien pieradināja šo lūsi.

Savukārt, kāda Oregonas štata ģimene vērsās pie glābšanas dienesta, lai paziņotu, ka viņus apdraud pašu mājas kaķis, un viņiem nepieciešama palīdzība dzīvnieka savaldīšanai. Izradās, ka teju 10 kilogramus smagais kaķis vārdā Lukss uzbruka septiņus mēnešus vecajam zīdainim pēc tam, kad bērns pārāva kaķi aiz astes. Visa ģimene kopā ar suni ieslēdzas guļamistabā, lai paglābtos no Luksa, kurš bija satrakojies. Atbraukušie glābēji ievietoja kaķi būrī un aizveda uz patversmi. Jāpiebilst, ka, lai gan pēc tam, kad šis gadījums nonāca ziņu virsrakstos, daudzi vēlējās Luksu adoptēt, taču ģimene izlēma dot kaķim vēl vienu iespēju.

Palīdz skolēniem ar mājasdarbiem un nomierina pensionārus

Kāda noraizējusies vecāka gadu gājuma kundze zvanīja glābējiem, jo viņai likās, ka viņas māju apšauda. Izrādījās, ka viņa bija uzlikusi vārīties olas un aizmirsa par tām. Olas eksplodēja ar šāvienam līdzīgu skaņu. Operatoram izdevās viņu nomierināt un paskaidrot, ka viņas dzīvībai briesmas nedraud.

Vēl kāda sieviete zvanīja un ziņoja, ka no sētas pazudis viņas auto. Vēlāk tai pašā diena kundze zvanīja vēlreiz, lai pateiktu, ka spēkrats ir atrasts, kā atklājās, tas nebija redzams aizaugušās zāles dēļ.

Lasiet arī: Izdod Dziesmu svētkiem veltītu pastmarku, kuras dizains soctīklos salīdzināts ar šausmu filmu

Uz visiem amerikāņiem kopš agra vecuma pazīstamo ciparu kombināciju 911 bieži zvana arī bērni, kam nepieciešama palīdzība skolas uzdoto mājasdarbu izpilde. Glābšanas dienesta operatoriem nācies palīdzēt gan ar matemātikas uzdevumiem, gan ar citiem priekšmetiem. Kāds zēns zvanīja, lai pasūdzētos operatoram par pārāk lielo mājasdarbu apjomu.

Saistītās tēmas: glābšanas dienests

youtube icon
Abonēt youtube