Foto: Pexels

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas amatpersona no darba brīvajā laikā sadarbībā ar Ventspils pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonām Ventspilī aizturēja vīrieti, kurš izteica draudus nogalināt tirdzniecības vietas apsargu. Šobrīd pret vīrieti ir uzsākts kriminālprocess par diviem noziedzīgiem nodarījumiem un notiek izmeklēšana.

Aizvadītajā nedēļā, 14.jūnijā ap pulksten 15.00 Valsts policijas amatpersona no darba brīvajā laikā atradās Ventspilī un viņam uz ielas garām pagāja vīrietis, kurš piesaistīja viņa uzmanību. Policistam radās aizdomas, ka vīrietim mētelī atrodas ierocis – iespējams, bise, tāpēc viņš izlēma vīrietim sekot.

Policists, sekojot vīrietim, kļuva par aculiecinieku situācijai – vīrietis, pieejot pie divām personām, kuras atradās Ventspilī, Celtnieku ielā pie tirdzniecības vietas un, izvelkot bisei līdzīgu priekšmetu no mēteļa, tēmēja uz vienu no vīriešiem, izsakot draudus viņu nogalināt.

Valsts policijas amatpersona, saprotot situācijas bīstamību un, ņemot vērā, ka atradās no darba brīvajā laikā un neapbruņots, nekavējoties zvanīja Ventspils pilsētas Pašvaldības policijas darbiniekiem, informējot par situāciju un lūdzot pēc palīdzības aizturēšanā. Savukārt vīrietis ielika ierocim līdzīgo priekšmetu mētelī un devās prom, taču Valsts policijas darbinieks viņam sekoja. Notikuma vietā ieradās Ventspils pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonas un kopīgi ar Valsts policijas darbinieku aizturēja vīrieti.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un noskaidroja, ka uzbrucējam ar vīrieti, kurš pildīja veikala apsarga pienākumus, iepriekš esot bijis konflikts un risināt viņš to izvēlējies šādā veidā – izsakot draudus. Pārmeklēšanas laikā pie vīrieša tika atrasts ierocim līdzīgs priekšmets un 20 patronas.

Pret vīrieti ir uzsākts kriminālprocess ar divām epizodēm – par šaujamieroča un šaujamieroča munīcijas glabāšanu un nēsāšanu bez attiecīgas atļaujas un par draudiem izdarīt slepkavību. Bargākais sods par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem. Valsts policija turpina darbu uzsāktajos kriminālprocesos.

Lasiet arī: Zīlnieks: Rinkēvičs pusotrā gadā panāks vairāk nekā bijušie valsts galvas visā prezidentūras laikā

Valsts policijas amatpersonas aicina iedzīvotājus šādās situācijās izvērtēt situācijas bīstamību un neriskēt ar savu dzīvību, un veselību. Ja šajā situācijā kāds no garāmgājējiem būtu iejaucies, situācija būtu eskalējusies, taču šajā gadījumā, par laimi, cietušu cilvēku nav.

Saistītās tēmas: biseValsts PolicijaVentspils

youtube icon
Abonēt youtube