Foto: Ilze Balode (lasītājas iesūtīts foto)

Vietnē ManaBalss savākta piektdaļa vajadzīgo parakstu, lai Saeimā izskatīšanai iesniegtu iniciatīvu, kas paredz par Latvijas valsts himnu noteikt dziesmu “Saule, Pērkons, Daugava” ar Raiņa vārdiem un Mārtiņa Brauna mūziku. Iniciatīvu parakstījuši 2 069 Latvijas iedzīvotāji, vēl nepieciešami vairāk nekā 7 930 paraksti.

“Vēlamies mainīt likuma “Par Latvijas valsts himnu” otro un trešo pantu, nosakot, ka Latvijas valsts himna ir dziesma “Saule, Pērkons, Daugava” ar Raiņa vārdiem un Mārtiņa Brauna mūziku, aizstājot pašreizējo himnu – lūgšanu “Dievs, svētī Latviju”,” norāda iniciatīvas pieteicējs Edurads Griškevičs.

“Vēlamies formulēt, ka esam spēcīga, pašapzinīga tauta, kas lepojas ar savu valsti. Vēlamies dziedāt himnu, kas to iemieso un pauž. Mūs vairs neraksturo augstākiem spēkiem veltītas lūgsnas (Dievs, svētī Latviju!). Mums jābūt stipriem un jāattīsta savu atgūto valsti – dziesmas vārdiem runājot, “Saule Latvi sēdināja tur, kur gali satiekas, balta jūra, zaļa zeme, Latvei vārtu atslēdziņa”. Jau latviešu folklorā spēcīgi simboli ir Saule, Pērkons un Daugava. Šo dziesmu ar Raiņa vārdiem tautā mēdz saukt par neoficiālo himnu, īsto himnu vai nākamo himnu. Mēs uzskatām, ka ir laiks šo dziesmu padarīt par īsto Latvijas Republikas oficiālo himnu – dziesmu, ko dzirdot un dziedot ikviens izjūt lepnumu par savu valsti,” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Lasiet arī: Latvijā aizvadīti sausākie trīs mēneši pēdējos simts gados

Pa to laiku, kamēr turpinās parakstu vākšana iniciatīvai par to, ka dziesmai “Saule, Pērkons, Daugava” jākļūst par Latvijas himnu, šīs dziesmas kataloniešu versija kļuvusi par Katalonijas neatkarības himnu.

Saistītās tēmas: DaugavaLatvijas himnaManaBaslssPērkonssaule

youtube icon
Abonēt youtube