Foto: Pexels

Algotņu grupējuma “Vagner” vadītājs Jevgeņijs Prigožins ārstējies no vēža – runa ir par vēdera (taisnās zarnas, anālā kanāla vai tūpļa) onkoloģisko saslimšanu, atsaucoties uz divu viņa “darbinieku” stāstīto, vēsta Krievijas izdevums “Projekts”.

Algotņu vadonis ilgstoši ārstējies no vēža, un viņam tika veikta nopietna terapija. Saskaņā ar krievu medija avotiem, tagad “audzēja veidošanās process it kā ir apturēts”, vēsta Unian.

Slimības dēļ Prigožins it kā piekopjot veselīgu dzīvesveidu un ievērojot stingru diētu. Viens no Prigožina ilggadējiem “darbiniekiem” apgalvo, ka pēdējos gados tikai vienu reizi redzējis, kā Prigožins atļāvies izdzert glāzi limonādes.

Žurnālisti arī atzīmē, ka kratīšanas laikā Prigožina lauku mājā atrasta labiekārtota medicīnas telpa ar intensīvās terapijas gultu, ventilatoru un skābekļa koncentrātu.

Saskaņā ar krievu medija “Projekts” vēstīto, Prigožins ārstējies elitārā klīnikā “Sogaz”, kas saistīta ar Krievijas prezidenta Vladimita Putina meitu Mariju Voroncovu. Prigožins bijis viens no viņas pirmajiem klientiem ar “super VIP” statusu un fiktīvu vārdu “Dmitrijs Geilers”. Veicot kratīšanu, pie Prigožina atrasta pase ar šādu vārdu.

Jāpiebilst, ka pēc bruņota sacelšanās mēģinājuma Krievijas Federālajam Drošības dienestam dots uzdevums likvidēt tā organizētāju, algotņu grupējuma “Vagner” īpašnieku Jevgeņiju Prigožinu. Par to ziņo Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes direktorāts, atsaucoties uz tā vadītāja Kirila Budanova interviju amerikāņu medijam.

Budanovs atzīmēja, ka laiks rādīs, vai Prigožina slepkavības mēģinājumi būs veiksmīgi. “Tā vai citādi – visi potenciālie slepkavības mēģinājumi nebūs ātri. Viņiem būs vajadzīgs zināms laiks, lai izstrādātu atbilstošas pieejas un sasniegtu stadiju, kad viņi būs gatavi liela mēroga operācijai. Taču es vēlos uzsvērt, ka tas ir liels atklāts jautājums. Vai izdosies to izpildīt? Vai viņi uzdrošināsies izpildīt šo pavēli?” retoriski jautājis Budanovs.

Budanovs piebildis, ka jebkuras darbības, kas vērstas uz destabilizāciju Krievijas iekšienē, ir noderīgas Ukrainai, vēsta Unian.

Budanovs apliecinājis, ka Ukrainas militārajam izlūkdienestam par nodomiem veikt šādas darbības Krievijas iekšienē bija zināms jau ilgāku laiku. Vienlaikus viņš norādīja, ka nevar runāt par Prigožina sacelšanās būtisku ietekmi uz Ukrainas un Krievijas kara gaitu, jo tas bijis īslaicīgs notikums. “Tomēr zināms kaitējums tika nodarīts Krievijas Federācijas militārajiem gaisa spēkiem. Otrkārt, mēs negaidām, ka “Vagner” Ukrainā parādīsies kā atsevišķa vienība, kas veic savas operācijas.” sacīja Budanovs, atgādinot, ka “Vagner” algotņi ir izrādījušies spēcīgāks kaujas spēks par Krievijas bruņotajiem spēkiem.

Jau pirms bruņotās sacelšanās “Politico’ ironiski rakstīja, ka “Vagner” grupējuma līderim Jevgeņijam Prigožinam jābūt piesardzīgam, dzerot tēju, jo Kremlis var viņu sodīt par aso kritiku pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Kaitināšana vai izaicinājuma mešana Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam ir bīstama spēle, kas bieži beidzas ar troksni un sitienu vai kārtīgu pašnāvību vasarnīcā, ja nekārtības nav attaisnojamas, ironizējis  “Politico”.

Izdevums atgādina, ka, sākoties pilna mēroga iebrukumam Ukrainā, Krieviju pārņēma mistisku nāves gadījumu vilnis – dīvainos apstākļos gāja bojā vismaz septiņi Krievijas oligarhi, kā arī fiksēta daudzu ievērojamu amatpersonu pēkšņa nāve.

Publikācijas autori uzskata, ka Prigožins, kurš iepriekš=[jdhg8 personīgi apvainoja Putinu, var arī “neizskaidrojami” izkrist pa logu vai sabrukt miris, izdzerot tasi smaržīgas tējas.

“Vai viņš beidzot ir pārkāpis robežu ar savu nepiedienīgo tirādi par “vectēvu”, kurā daudzi Krievijā saskatīja Putinu? Krievi, iespējams, ir izkrituši pa logiem daudz mazāku iemeslu dēļ,” smīn raksta autors.

Vienlaikus izdevums citē Krievijas opozīcijas žurnālistu Andreja Soldatova un Irinas Boroganas viedokli, kuri Prigožinu joprojām uzskata par Krievijas militārā izlūkdienesta un, iespējams, arī Putina atbalstu. Viņi pieļauj, ka Kremļa diktators var apzināti atļaut Prigožinam noteiktas brīvības, lai viņš turpinātu būt pretsvars Krievijas Federācijas augstākajai militārajai vadībai.

Iepriekš Marina Ovsjaņņikova, bijusī “Krievijas Pirmā kanāla” darbiniece, kura kļuva slavena ar savu pretkara piketu tiešraides laikā ziņu studijā, klaji izsmēja Putinu, sakot, ka viņam “nav pietiekami daudz “Novičok””, lai likvidētu visus kritiķus.

“Bet priekš Prigožina noteikti atradīsies flakons. Kad pienāks laiks,” raksta “Politico”.

Lasiet arī: «Sabruks pa daļām!» – astrologs nosauc laiku, kad gaidāms apvērsums Krievijā

Kā zināns, Uzvaras dienā – 9. maijā, kad Putins ar blāvu seju vēroja pēdējo gadu vājāko militāro parādi Sarkanajā laukumā, Prigožins ierakstīja video, kurā nedaudz aizplīvuroti  “uzbrauca” Putinam. Viņš stāstīja, kā kādam “vectēvam” šķiet, ka Krievijas armijai klājas labi, lai gan patiesībā krievi frontē cieš milzīgus zaudējumus un pastāvīgi piedzīvo lādiņu deficītu. “Un ko valstij darīt tālāk? (…) Kā uzvarēt karā, ja nejauši, es tikai pieņemu, izrādās, ka šis vectēvs ir pilnīgs m*daks?” retoriski jautāja Prigožins.

Saistītās tēmas: Jevgēņijs PrigožinskrievijasacelšanāsVagner

youtube icon
Abonēt youtube