Foto: Pexels

Vietnē ManaBalss vāc parakstus par Latvijas darba vides latviskošanu integrācijas procesa veiksmīgai īstenošanai. Minēto iniciatīvu līdz šim parakstījuši 798 Latvijas iedzīvotāji, taču, lai to iesniegtu izskatīšanai Saeimā, nepieciešami vēl vismaz 9 202 paraksti.

“Iniciatīvas mērķis ir uzlabot latviski runājošu cilvēku, īpaši jauniešu, tiesības Latvijas darba tirgū. Iniciatīvas īstenošana laika gaitā padarīs Latvijas darba tirgu latviski runājošiem ērtāku un līdz ar to cilvēkiem būs vieglāk atrast darbu. Iniciatīvas sekundārais mērķis ir novērst pārmērīgu krievu valodas lietošanu Latvijas darba tirgū, kas joprojām, vairāk nekā 30 gadus pēc PSRS sabrukšanas, apgrūtina latviski runājošo, īpaši jauniešu no latviskajiem lauku reģioniem, iespējas un tiesības atrast darbu. Iniciatīvas vispārējais mērķis ir uzlabot Latvijas integrācijas procesu, ļaujot Latvijas sabiedrībai vienoties ap kopēju valodu, tā samazinot šķelšanos un negācijas sabiedrībā,” norāda iniciatīvas pieteicējs Dāvids Zalāns.

“Ir nepieciešams veikt grozījumus Latvijas Darba likumā un Civillikumā, paredzot: 1) terminētu, proti, uz noteiktu laiku, aizliegumu prasīt krievu valodas lietošanu darba vidē visās jomās, izņemot uz eksportu orientētus uzņēmumus konkrēti eksporta nodrošināšanai. Piemēram, apkalpojošā sfērā, tai skaitā darbā ar tūristiem, restorānos un kafejnīcās, noteikt, ka darba devējam nav tiesību prasīt krievu valodas lietošanu darba pienākumu veikšanai. 2) Nepieciešams papildināt Civillikumu ar sodiem darba devējam par krievu valodas lietošanas prasību darba vidē, ja tas darbiniekam rada apgrūtinājumu. Darbiniekam ir jāparedz tiesības, tai skaitā anonīmi, sūdzēties par prasību lietot krievu valodu darba vidē, piemēram, saziņā ar klientiem vai saziņā ar kolēģiem,” teikts iniciatīvas pieteikumā.

Lasiet ari: Krievu medijs: Prigožins ir nāvējoši slims

Pēc iniciatīvas pieteicēja domām, “šīs iniciatīvas īstenošanas gaitā nākamo gadu laikā pakāpeniski samazināsies atklātas un slēptas prasības pēc krievu valodas lietošanas darba vidē. Tas uzlabos latviski runājošo, īpaši jauniešu, iespējas un tiesības Latvijas darba tirgū”.

Saistītās tēmas: ManaBalss

youtube icon
Abonēt youtube