Foto: Sigulda Tourism/Flickr

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 13. jūlijā iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā kratīšanas, izņemšanas un nopratināšanas, Siguldas novada pašvaldībā.

KNAB kriminālprocesu uzsāka šā gada 1. jūnijā, balstoties uz aizdomām par iespējamu gatavošanos ļaunprātīgi izmantot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā un krāpšanu, par ko atbildība paredzēta Krimināllikuma 318. panta otrajā daļā un 177. panta pirmajā daļā.

Izmeklēšanas gaitā, iegūstot papildu informāciju, kriminālprocess 29. jūnijā tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 318. panta otrās daļas, 177. panta otrās daļas, 20. panta trešās daļas un 275. panta otrās daļas. Proti, par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, Siguldas novada pašvaldības naudas līdzekļu izkrāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī uzkūdīšanu viltot dokumentu un viltota dokumenta izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Pašlaik divām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību. Nevienai personai šajā kriminālprocesā nav piemēroti drošības līdzekļi, informē KNAB.

Lasiet arī: VIDEO | «Batjka, mīļais, tikai uz tevi ceram!» – krievi Krasnodarā lūdz Lukašenko palīdzību

KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu un nostiprināt iegūtos pierādījumus. Lai nodrošinātu iespējamo noziedzīgo nodarījumu sekmīgu pirmstiesas izmeklēšanu, KNAB šobrīd plašāku informāciju par kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām nevar sniegt.

Saistītās tēmas: KNABkratīšanasSiguldas dome

youtube icon
Abonēt youtube