Artūrs Šilovs. Foto: Instagram @arturssilovs1

Pēc bronzas izcīnīšanas pasaules hokeja čempi0nātā no sievas Vendijas izšķīries 22 gadus vecais Latvijas hokeja izlases vārtsargs Artūrs Šilovs, raksta žurnāls “Privātā Dzīve”.

“Ar Artūru kontaktu neuzturam,” žurnālam atklāj viņa bijusī sieva, nekomentējot, kad tieši pāris izšķīries, taču atklājot, ka tas noticis mierīgā ceļā un abi saglabājuši cieņpilnas attiecības.

“Mums katram dzīvē ir savi plāni,” izteikusies Vendija, kura ikdienā apgūst kosmetoloģiju un strādā par viesmīli restorānā. Abu dzīve ritējusi starp divām valstīm – Latviju un Kanādu, kur Artūrs spēlē hokeju.

Vendija un Artūrs apprecējās 18 gadu vecumā, abi bija saskatījušies skolā – Ziemeļvalstu ģimnāzijas 10. klasē. Artūrs Vendiju bildināja 2019. gada 2. martā. “Protams, daudzi mums ir teikuši, ka tas ir ļoti agrs vecums, lai precētos. Bet mums bija pārliecība, ka attiecībās jau pietiekami esam parādījuši sevi. Kāpēc lai attiecības neapstiprinātu oficiāli? Tāpēc 2019. gada 23. augustā mēs mijām gredzenus,” žurnālam iepriekš stāstīja Vendija. Tas noticis klusā, intīmā ceremonijā un par abu kāzām zināja vien retais.

Tikmēr nepatikšanas ir arī hokejista vecmāmiņai – kā vēstīts, Artūra Šilova vecmāmiņa Irina Šilova nav nokārtojusi valsts valodas pārbaudi A2 līmenī, tā vietnē “Facebook” raksta aktīviste no Daugavpils Olga Petkeviča.

Viņa savā ierakstā uzsver, ka Irina ir Krievijas pilsone, kura lielāko daļu savas dzīves veltīja Latvijai, reiz iemīlot un aprecot šīs valsts pilsoni.

“Irina Šilova nav nokārtojusi valsts valodas pārbaudi uz A2 līmeni šovasar. Viņa ir tā, ko daži nosauc un uzskata par “rašistu sērgu”, kas būtu jānosit. Es pazīstu arī daudz citu izcilu Latvijas ārstu, ugunsdzēsēju, sportistu, NBS karavīru vecākus, kuriem ir Krievijas pilsonība, bet kuri ir īsteni Latvijas patrioti. Taču viņi neuzdrošinās runāt publiski, jo baidās, ka ar šo nodarīs pāri saviem bērniem. Viņi cieš šo pazemojumu un raud pa naktīm, retoriski prasīdami, kad pēkšņi viņi, šajā valstī 30+ gadus nostrādājuši, kļuvuši tai nevēlami? Nevienam no viņiem Vladimir Vladimirovič nav zvanījis un lūdzis padomu, vai iebrukt Ukrainā. Nevienu no viņiem neviens nebrīdināja, ka Latvijas prezidenti drīkstēja braukt ciemos pie Putina 2000.gadu sākumā, bet viņiem nāksies maksāt ar savu pēdējo veselību par toreiz pieņemto Krievijas pilsonību,” vietnē “Facebook” raksta daugavpiliete.

“Latvieši, attopieties! Jūsu nacionālās izlases vārtsargs tapa par tik izcilu sportistu tai skaitā pateicoties Krievijas pensijai, ko maksāja viņa vecmāmiņai un ar kuru viņa apmaksāja treniņnometnes un iegādājās hokeja inventāru!

Mani tiešām biedē tas, ka jūs uzdrošināties publiski nosaukt jūsu līdzcilvēkus, iespējams, jūsu draugu un tuvu paziņu vecākus un vecvecākus par “sērgu”, kura būtu jānosit! Kurā brīdī propaganda un jūsu iekšējās bailes pārvērta jūs par tādām plēsoņām?

“Mana dzimtā valoda ir krievu. Es turpināšu tajā runāt ar saviem bērniem. Dzīvojot Latvijā, būdama šīs valsts pilsone, es tiešām pārdzīvoju, ka latviešu valodas aktīvo lietotāju ar katru gadu kļūst arvien mazāk. Es esmu joprojām gatava, lai mani bērni mācās latviešu skolās un apgūst latviešu valodu, tādējādi stiprinot to. Bet jo biežāk mani nosauc par “sērgu” manā valstī, jo vairāk es domāju par tās pamešanu. Un manā vietā atbraukušie trešo valstu pilsoņi, bez kuriem Latvijas ekonomika tik un tā drīz vien nespēs attīstīties, 95% gadījumu nekļūs par Latvijas patriotiem, nebūs gatavi stiprināt latviešu valodu un attieksies pret šo valsti kā pret vietu, kur piepelnīties, lai atgrieztos uz mājām. Manas mājas ir Latvija, bet es sāku justies šeit nevēlama. Vai tas tiešām ir tas, ko jūs gribējāt panākt?” vietnē “Facebook” raksta aktīviste no Daugavpils.

Lasiet arī: Avots: Pēc Putina ārstu teiktā, «fināls ir tuvu»

youtube icon
Abonēt youtube