Dmitrijs Medvedevs. Foto: Remy Steinegger/Flickr

Bijušais Krievijas prezidents un Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs izcēlies ar jauniem agresijas pilniem ierakstiem vietnē “Telegram”, dodot mājienu par militāru iebrukumu Eiropas Savienībā (ES) un jaunu teroraktu Amerikas Savienotajās Valstīs.

Neprecizējot sava izteikuma iemeslus, Medvedevs apgalvo, ka Briselē visus krievus uzskata par “otrās šķiras pilsoņiem” un viņiem ir “iespļauts sejā”. Tāpat viņš apsūdz eiropiešus rasismā un nacismā un nez kāpēc citē Mihaila Bulgakova darbu “Suņa sirds”, kurā stāsta autors asi kritizēja un izsmēja komunismu un padomju varu.

“Ko darīt ar to? Noteikti neieviest atriebības ierobežojumus ES pilsoņiem. Mēs neesam rasisti, atšķirībā no daudziem to valstu vadītājiem, kuru radinieki dienēja SS. Un tie, kas nāk pie mums, parasti mīl un novērtē Krieviju. Labāk būtu vienkārši uz laiku pārtraukt diplomātiskās attiecības ar ES. Un izvest mūsu valsts diplomātiskos darbiniekus. Tad gan idioti Briselē kolektīvi un biezā kārtā pieliks savas bikses (un svārkus, protams). Jo vēstniecības tiek evakuētas pirms ļoti konkrētiem notikumiem,” ierakstījis Medvedevs.

Kā ziņo UNIAN, ņemot vērā sankcijas, kas ieviestas pret Krieviju pēc tās iebrukuma Ukrainā, Eiropas Komisija apstiprinājusi, ka agresorvalsts pilsoņiem ir aizliegts iebraukt ES valstīs ar Krievijas Federācijā reģistrētām personīgajām automašīnām.

Tāpat Krievijas Federācijas pilsoņiem uz laiku ir aizliegts no Krievijas Federācijas ievest līdzi tādas lietas, kā, piemēram, klēpjdatorus, viedtālruņus, ādas un kažokādu izstrādājumus, dārgakmeņus.

Tāpat Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs sankciju dēļ piedraudējis ASV ar 2001.gada 11.septembra terorakta atkārtošanos, kad teroristi sagrāva Ņujorkas dvīņu torņus, kā rezultātā gāja bojā aptuveni trīs tūkstoši cilvēku. Pēc viņa sacītā, amerikāņi sagaidīs, ka kaut kad teroristi atkal veiks uzbrukumu 2001. gada 11. septembra stilā, tikai ar atomsastāvdaļu.

‘Vai vēl ļaunāk: vienam no kodolvalstu vadītājiem uzdos nervi, un viņš pieņems emocionālu lēmumu izmantot masu iznīcināšanas ieročus. Turklāt kodolklubs nemitīgi paplašinās un būtisku tā daļu nesaista nekādas saistības. Un tad viss. “Hana”. Atliks vien savākt naudu jaunam piemineklim “Ground Zero” teritorijā. Labākajā gadījumā.  Sliktākajā – vainagus vienkārši nolaidīs ūdenī…” tā Medvedevs.

Bijušais Krievijas prezidents ne reizi vien izcēlies ar saviem naidīgajiem un absurdajiem komentāriem un ierakstiem vietnē “Telegram” un citos sociālajos tīklos.  Tā, piemēram, iepriekš viņš aicinājis  fiziski likvidēt Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, bet poļus “iznīdēt kā žurkas”.

Lasiet arī: Sipeniece – Gavare: Analizēšanas spējas plašām tautas masām vēl nav dotas

Arvien biežāk tiek runāts par viņa pārlieku lielo aizraušanos ar grādīgajiem dzērieniem, un, iespējams, viņu vairs neuztver nopietni pat pašreizējais Kremļa saimnieks Vladimirs Putins. Tā, atbilstoši “Generall SVR” ziņotajam, kādā no pēdējām Drošības padomes sēdēm, kas norisinājušās attālināti tiešsaistē, Medvedevs atslēgts no video konferences, tikko bija pienākusi viņa kārta runāt. Tāpat izskanējis, ka Medvedevs nav iekļauts to cilvēku vidū, kuri dotos Putinam līdzi uz bunkuru kodolkara gadījumā.

Saistītās tēmas: Dmitrijs Medvedevs

youtube icon
Abonēt youtube