Evika Siliņa un Edgars Rinkēvičs. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja/Flickr

Piektdien, 15.septembrī, Saeimā plānota Ministru prezidentes amata kandidātes Evikas Siliņas veidotās valdības apstiprināšana.

Pulksten 9.00 Saeimas nama Viesu zālē plānota Latvijas Republikas 14.Saeimā pārstāvēto un jauno valdību veidojošo politisko partiju sadarbības līguma un Evikas Siliņas vadītā Ministru kabineta deklarācijas svinīgā parakstīšana. Dokumentus parakstīs politisko spēku “Jaunā Vienotība”, “Zaļo un Zemnieku savienība” un “Progresīvie” pārstāvji.

Saeimas ārkārtas sēdi, kurā paredzēts balsojums par uzticības izteikšanu Siliņas izveidotajam Ministru kabinetam, piektdien plānots sasaukt pulksten 10.00, informē Saeimas Preses dienests.

Saeimai jāapstiprina jauns Ministru kabinets, jo šī gada 14.augustā Krišjānis Kariņš paziņoja par atkāpšanos no Ministru prezidenta amata, un līdz ar to viņa vadītā valdība uzskatāma par atkāpušos. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ir aicinājis Eviku Siliņu kā Ministru prezidenta amata kandidāti sastādīt Ministru kabinetu.

Siliņa ir dzimusi 1975.gadā un šobrīd ir Latvijas Republikas labklājības ministre. Viņa ievēlēta 14. Saeimā no partiju apvienības “Jaunā Vienotība”.

Siliņa ir studējusi Latvijas Universitātē, iegūstot bakalaura grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē, starptautiskajās un Eiropas tiesībās Rīgas Juridiskajā augstskolā.

No 2003. līdz 2012.gadam Siliņa darbojās kā individuāli praktizējoša zvērināta advokāte, kā arī ir izdevniecības “Tēva mantojums” dibinātāja.

2011. gadā Siliņa pievienojās “Zatlera Reformu partijai”. Ir bijusi Latvijas Republikas iekšlietu ministra Riharda Kozlovska ārštata padomniece juridiskajos jautājumos, vēlāk arī Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre. 2019.gadā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītajā Ministru kabinetā, Siliņa kļuva par Ministru prezidenta parlamentāro sekretāri.

Siliņa ir trīs bērnu mamma, kas ļauj izprast izaicinājumus, ar kuriem sastopas jaunākā paaudze: “Ikdienā es daudz satieku un runāju ar bērniem un jauniešiem visā Latvijā par viņu nākotni un mani uztrauc daudzu jauniešu plāni doties meklēt laimi citviet. Tāpēc piederības sajūta Latvijai, laipnas un mīlošas sabiedrības veicināšana, dažādības pieņemšana un, galvenais, labas un pamatīgas izglītības nodrošināšana Latvijā noteikti ir politiķu pienākums pret mūsu valsts nākotni.”

Pēc Siliņas sacītā, kolēģi politikā zina, ka viņas darba stils ir vērsts uz rezultātu viņa ir ļoti prasīga pret sevi un kolēģiem. Nepatīk tukšas diskusijas. Tāpēc jau savlaicīgi brīdina sarunu partnerus, ka darba viņas valdībā būs vairāk nekā runu. Viņa uzsver: “Tā ir milzīga atbildība, īpaši šajā laikā, kad Latvijai ir tik daudz izaicinājumu. Esmu gatava uzsākt darbu un iespējami īsākā laikā panākt vienošanos starp koalīcijas partneriem, piedāvājot Valsts prezidentam jauno valdības modeli un sabiedrībai jaunu valdību.”

Lasiet arī; Īpašs apsargs pat veļas mašīnai – bijušais drošībnieks atklāj, no kā baidās Putins

Viņa norāda: “Šī būs smaga misija, bet savu darbu politikā vienmēr esmu uztvērusi kā kalpošanu. Mani politikā iedvesmo Latvijas sieviešu spēja smagi strādāt, rūpēties par bērniem, vienlaikus domāt par savu profesionālo izaugsmi. Nav jaudīgāka spēka par Latvijas sievietēm!”

Saistītās tēmas: Evika SiliņaSaeima

youtube icon
Abonēt youtube