Foto: Rihards Gēcis

Otrdien, 19.septembrī video straumēšanas platformās nonāk mūziķu, reperu GUSTAVO un anša kopīgi radītā skaņdarba “Efekts” mūzikas video.

“Atceros, kā pagājušā gada hip hop festivāla “Straume” ietvaros, vēroju anša mēģinājuma procesu, kurā viņš gatavojās savai vakara performancei. Mēģinājuma ietvaros pārbaudot savu vokāla efektu pedāli un slēdzot iekšā, ārā dažādus efektus, ansis teica – viens, viens…, divi, divi…, tas ir tāds efekts…, efekts. Uzreiz pierakstīju šo frāzi telefonā, jo sapratu, ka tie vārētu būt kādas dziesmas piedziedājuma vārdi. Mēnesi vēlāk sazinājos ar ansi un piedāvāju radīt kopīgu skaņdarbu. Viņš piekrita bez vilcināšanās. Zinot anša centīgo un tiešām meistarīgo pieeju radošajam procesam jau priekšlaicīgi jutu, ka kopīgiem spēkiem radīsim īpašu skaņdarbu. Priekšnojauta mani nepievīla.” dziesmas tapšanu komentē Gustavo.

Skaņdarba mūzikas autors ir Gustavo, vārdu autori ir Gustavo un ansis. Dziesma “Efekts” tika rakstīta šī gada pavasarī izdotajam, piektajam Gustavo studijas albumam “Tagad tikai sākās”.

Jau pavisam drīz pēc jaunā albuma publicēšanas straumēšanas platformās, kompozīcija “Efekts” kļuva par vienu no klausītāju iecienītākajām un klausītākajām ieraksta “Tagad tikai sākās” dziesmām. Kopumā albumā ir iekļautas 13 skaņdarbi, tostarp kompozīcijas “Mums vajag atpakaļ Gustavo” un “Tagad tikai sākās”, kas jau ir kļuvušas par radio hitiem.

“Man šķiet, ka mēs abi esam tādi kadri LV repa skatuvē, kuriem ir grūti atteikt interesantiem izaicinājumiem. Gan Gustavo turbulentais bīts, gan pats “Efekta” koncepts, kuru mums bija uzdevums padarīt par skanīgu repa dziesmu ar personisku vēstījumu, gan tagad arī video klips – domāju, ka abi apzināmies, ka tajā visā pamatīgi noderēja mūsu pieredzes bagāža, lai ar to tiktu galā tā, kā mēs to izdarījām. Diezgan grūti šo sadarbību salīdzināt ar kaut ko citu, jo man tā pirmkārt ir sadarbība vienu no saviem svarīgākajiem skolotājiem, kuru mūzikā pazīstu jau 20 gadu, un ir sirreāli tagad, 2023.gadā, kaut ko tādu radīt kopā jau kā komandai. Centos neatpalikt. Tas nebija viegli!” papildina ansis.

“Dziesmas “Efekts” dinamisko un enerģisko noskaņu vēlējāmies paspilgtināt ar atbilstošu – spilgtu videoklipu, ko meistarīgi īstenoja režisors Elvijs Pārpucis un video komanda LATER. “Efekts” ir jau astotais mūzikas video, kas ir tapis mūsu sadarbībā. Lai arī filmēšanas process ilga gandrīz diennakti un tajā bija gana daudz izaicinājumu, man ir milzīgs prieks par rezultātu, līdz kuram mums izdevās nonākt, īpaši tāpēc, ka šoreiz tas tika sasniegts tiešām pacilātā un jautrā atmosfērā.” komentē Gustavo.

Lasiet arī: Jauno kultūras ministri iet politikā pamudinājusi VARAM ministra iebraukšana kristiešu pūlī

Speciāli video ekranizācijai ansis izvedioja arī īpašu skaņu efektu celiņu, kas ne tikai konceptuāli saskan ar dziesmas kopējo vēstījumu, bet arī veiksmīgi paspilgtina kompozīciju un klipu, sakausējot tos un sniedzot stāstam papildus dimensiju un dinamiku.

Saistītās tēmas: AnsisefektsGustavo

youtube icon
Abonēt youtube