Foto: Pexels

Ukrainā dzīvību zaudējuša krievu karavīra mātei pasniegta mierinājuma “balva” – kaķis. Dzīvnieks esot atvests no frontes līnijas.

Komi Republikā dzīvojošo krievieti, pasniedzot viņai kaķi, mierinājis reģiona vadītājs Vladimirs Uiba, atsaucoties uz krievu medijiem, ziņo Unian.

“Komi Republikas vadītājs Vladimirs Uiba atņēma mātei dēlu, nosūtīja viņu uz nokaušanu un apmaiņā iedeva mātei kaķēnu,” šādi komentēts notiekošais, kas nofilmēts viedo ierakstā.

Uiba stāsta, ka kaķenīte Simba dzimusi frontes līnijā. Kaķim patvērumu sniedza Krievijas armijā mobilizētais Romāns Vladimirovičs Popovs, kurš Ukrainā tika nogalināts šā gada 18.augustā. Tiek precizēts, ka krievs apglabāts Ufā 31.augustā.

Dēla “piemiņai” viņa mātei 24. septembrī kopā ar mirušā personīgajām mantām pārvests arī kaķis, precizē Uiba. Kā atzīmē vietējais izdevums Komi.aif, sākotnēji dzīvnieku gribējuši atdot Popova sievai Marijai, kura dzīvo Simferopolē, okupētajā Krimā, “bet viņa laipni piekrita to atdot karotāja mātei”.

Iepriekš citas krievu ģimenes kā mierinājumu par kaujas laukā bojā gājušajiem saņēma malku, desas, dvieļus un torti. Tā. piemēram, Vladivostokas administrācija Krievijā atraitnēm, kuru vīri gājuši bojā karojot Ukrainā, izsniegusi pārtikas pakas, vēsta Unian.

Kā raksta “The Insider”, Vladivostokas administrācija ziņojusi, ka dāvanu pasniegšana veikta kopīgi ar uzņēmumu “Ratimir”, kas sevi pozicionē kā “vienu no vadošajiem Krievijas gaļas produktu zīmoliem Tālajos Austrumos”. “Ratimir” ražo dažādas desas, desiņas, pastētes, konservus un pusfabrikātus. Zīmīgi, ka sākumā pilsētas varas iestādes nolēma lielīties ar pārtikas paku dalīšanu Vladivostokas  administrācijas “Telegram” kanālā, taču pēc tam, kad mediji pievērsa uzmanību šim ierakstam, tas tika izdzēsts.

Bojā gājušo krievu karavīru ģimenes regulāri saņem smieklīgas dāvanas no Krievijas varas iestādēm, piemēram, malku, desas, dvieļus vai pelmeņus.

Iepriekš Maskavas apgabalā mobilizēto ģimenēm tika pasniegti desmit kilogrami kartupeļu un burkānu, bet Jakutijā – beigti ziemeļbrieži. Kurskas apgabalā bojāgājušo okupantu mātēm tika izdalīti dvieļi un kūka, bet Tīvas Republikā ar malku atbalstīta Ukrainā likvidētā “mobika” ģimene.

Tāpat jau vēstīts, ka pašpasludinātās Doņeckas Tautas Republikas bojāgājušo kaujinieku atraitnes un mātes iepriecinātas ar kažokiem, taču pēc PR kampaņas un fotografēšanās “dāvanas” atņemtas, aizbildinoties, ka notikusi kļūda.

Kā vēsta “Telegram” kanāls “Pravda Geraščenko”, atsaucoties uz vienas no piekrāptajām sievietēm komentāru internetā, tā saukto “autoritāšu” pārstāvji atnesuši kažokus, “uzdāvinājuši” sievietēm, lai viņas ar tiem nofotografētos, un pēc tam atņēmuši.

Pēc vienas no sievietēm stāstītā, viņas acu priekšā aiznesti vismaz trīs kažoki. To sieviešu kažoku liktenis, kurām izdevās ātrāk aizbēgt prom no pasākuma ar “dāvanu”, viņai nav zināms. “Viņi solīja dot citus kažokus, sakot, ka šie ir nekvalitatīvi, un viņi tos aizstās ar citiem, kas ir kvalitatīvāki. Taču viņi veselu dienu neatbildēja uz mūsu zvaniem, bet pēc tam pateica, ka notikusi kļūda. Kažokus mums uzdāvināja kļūdas pēc. Tie bija paredzēti citām sievietēm. Tāds lūk, stāsts. Man ir aizdomas, ka viņi vienkārši nodod šos kažokus no rokas rokā un filmē par to video,” stāstījusi sašutusī sieviete.

Lasiet arī: Sipeniece – Gavare iegādājas gredzenu, kura vērtība pārsniedz minimālās algas apmēru

Kopš pērnā gada 24.februāra, kad agri no rīta Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, dzīvību zaudējuši aptuveni 149 890 krievu karavīru, vairāk nekā 13 000 Ukrainas karavīru un vairāk nekā 440 bērnu.Kara dēļ dati nav pārbaudāmi.

Saistītās tēmas: karš Ukrainākrievijakrievu karavīrimobilizētie

youtube icon
Abonēt youtube