Vladimirs Putins. Foto: Instagram @russian_kremlin

Krievijas prezidenta Vladimira Putina veselības stāvoklis pēdējās diennakts laikā ir nedaudz pasliktinājies. Ārsti dara visu iespējamo, lai stabilizētu valsts vadītāja stāvokli, taču nekas nerada šaubas par iznākumu, ceturtdien, 26. oktobrī, vēsta “Telegram” kanāls “Generall SVR”.

“Generall SVR” ir viens no noslēpumainākajiem “Telegram” kanāliem Krievijā, kas regulāri publicē informāciju par Putinu un viņam tuvāko cilvēku loku. Minētais kanāls arī izplatījis informāciju par Putina nedziedināmajām slimībām. Tiek uzskatīts, ka tas pieder bijušajam Ārējās izlūkošanas dienesta ģenerālim.

Pēdējo 24 stundu laikā Krievijas prezidenta Vladimira Putina veselības stāvoklis nav mainījies un joprojām ir stabils, bet smags. Viņu ārstējošie ārsti saka, ka brīnums nenotiks, un tuviniekiem jāgatavojas sliktākajam iznākumam, tā trešdien, 25. oktobrī, vēstīja minētais “Telegram” kanāls.

Šis kanāls arī ziņojis, ka Putinam nedēļas nogalē apstājusies sirds, taču viņš izglābts un šobrīd atrodas “intensīvās terapijas nodaļā”, kas ierīkota vienā no viņa rezidences telpām.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins reanimēts pēc tam, kad viņam svētdienas, 22. oktobra, vakarā apstājusies sirds. Kā norāda prezidentu ārstējošie mediķi, Kremļa saimnieks diez vai nodzīvos līdz rudens beigām, vēsta “Telegram” kanāls “Generall SVR”.

“Svētdien, 22. oktobrī, ap pulksten 21:05 pēc Maskavas laika rezidencē dežurējušie Krievijas prezidenta Vladimira Putina apsardzes darbinieki izdzirdēja troksni un skaņas, it kā kaut kas kristu, kas nāca no prezidenta guļamistabas. Divi drošības darbinieki nekavējoties iesteidzās prezidenta guļamistabā un ieraudzīja Putinu guļam uz grīdas blakus gultai un apgāztam galdiņam ar ēdienu un dzērienu. Iespējams, prezidents krītot atsitās pret galdu un traukiem, tos apgāžot, kas arī izraisīja minēto troksni. Putinu mocīja konvulsijas. Nekavējoties tika izsaukti mediķi, kuri dežurēja prezidenta dzīvesvietā un atradās vienā no blakus telpām. Ārsti veica reanimāciju, iepriekš konstatējot, ka prezidentam ir apstājusies sirds. Palīdzība sniegta laikus un Putins atguvis samaņu. Prezidents tika pārcelts uz īpaši aprīkotu istabiņu savā rezidencē, kur jau bija uzstādīta reanimācijai nepieciešamā medicīniskā iekārta, un ko var uzskatīt par reanimācijas nodaļu, kas aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām. Prezidenta stāvoklis ir stabilizējies un viņš atrodas pastāvīgā mediķu uzraudzībā,” vēsta minētais “Telegram” kanāls.

“Šis sirdsdarbības apstāšanās gadījums nopietni satrauca prezidenta tuvāko loku, neskatoties uz to, ka ārstējošie ārsti jau bija brīdinājuši, ka Putins ir ļoti slims un, visticamāk, nenodzīvos līdz rudens beigām. Pēdējā laikā visas oficiālās tikšanās un pasākumus vadīja prezidenta dubultnieks. Pēc ziņām par minēto incidentu vairāki Putinam pietuvināti cilvēki sazinājušies telefoniski un vienojušies pirmdien [23.oktobrī] rīkot konsultācijas par iespējamo rīcību, ja prezidents nomirs jau tuvākajās dienās,” vēsta “Generall SVR”.

Pēc kanāla vēstītā, prezidentam pietuvinātie cenšas izlemt, ko darīt ar Putina ģimeni pēc viņa nāves vai atcelšanas no varas. Ja elites mēģinās rast vienprātību, saliedējoties ap dubultnieku, tad vienoties ar ģimeni, lai tā klusē un neiejaucas, būs grūtāk.

“Nekādu dubultnieku nav,” tā otrdien, 24. oktobrī, Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs komentēja runas, ka 71 gadu vecajam Vladimiram Putinam ir nopietnas veselības problēmas un viņa vietā publiskos pasākumos uzstājas dubultnieks.

“Dubultnieku nav,” sacīja Peskovs, piebilstot, ka šādas ziņas Kremlī izraisa “smaidu”, vēsta Unian.

Pēc Peskova teiktā, vēl viena preses pīle ir internetā publicētās ziņas, ka Putinam pagājušajā nedēļas nogalē bija “sirds problēmas”.

“Ar viņu viss ir kārtībā,” uzsvēris Peskovs.

Šis “Telegram” kanāls jau iepriekš vēstījis, ka pēdējā laikā Putins reti kad personīgi piedalās oficiālos pasākumos, turklāt prezidenta sagatavošana tiem – mazgāšana, ķemmēšana, grimēšana, ģērbšanās un apavu uzvilkšana – sāk aizņemt arvien vairāk laika. Vienam no pēdējiem pasākumiem prezidents tika gatavots vairāk nekā trīs stundas. Prezidents jūtas slikti, zāles palīdz tikai nedaudz un visu sagatavošanās procedūru laikā viņam nepieciešams ik pa laikam atpūsties. Vairāk nekā trīs stundu pūliņu rezultātā “gurķītis” (kā apkalpotājs nesen ņirgājoties nosauca valsts vadītāju) ir vairāk vai mazāk gatavs sapulcei, ziņo kanāls.

Lasiet arī: Patīkami pārsteigumi garantēti! Finanšu horoskops 2024. gadam

Tomēr, neskatoties uz visiem pūliņiem, prezidents jūtas noguris, pasākumu laikā gandrīz visu laiku klusē un nepiedalās izvirzīto jautājumu apspriešanā.

Prezidents nesen drūmi pajokoja, ka laiks padomāt, kur viņš drīzumā tiks apglabāts. Un, neskatoties uz sarunu biedru aktīvo noliegumu un mierinājuma vārdiem par vēl daudziem dzīves gadiem, Putinu ārstējošie ārsti saka, ka fināls ir tuvu,” iepriekš vēstīja “Telegram” kanāls “Generall SVR”.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube