Publicitātes foto

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” rīkotajā izsolē nosolīti divi vēsturiski nekustamā īpašuma objekti Rīgas vēsturiskajā centrā. Atbilstoši izsoles informācijai, nekustamie īpašumi tika nosolīti par kopējo summu 1,57 miljoni eiro, no kuras 629 000 eiro nosolīti par namu Skārņu ielā 4, un 941 000 eiro – par īpašumu Kalēju ielā 50.

Nams Skārņu ielā ne tikai atrodas komerciāli izdevīgā lokācijā, bet tam ir arī ļoti bagātīga vēsture. Šī ēka atrodas vienā no Vecrīgas senākajām ielām – Skārņu ielā, kas tika izveidota 13. gadsimta sākumā kā vācu apmetnes centrālā iela. Nams Skārņu ielā 4 celts 15. gadsimtā, un tā pārbūve pēc Bīriņu muižas pils arhitekta Frīdriha Vilhelma Hesa projekta tika sākta 1875. gadā. Ēka saglabājusi sākotnējo divdalījuma struktūru, kas vēlāk papildināta ar dažādiem elementiem. Nams ir iekļauts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa “Dzīvojamo ēku kompleksa” sastāvdaļu vidū un to raksturo “dvīņu nama” plānojums, kas ir ļoti rets Baltijas reģionā.

Šis objekts ir svarīgs Skārņu ielas apbūves kompleksa elements, gan kā atsevišķa vērtība, gan kā sastāvdaļa kopējā ainavā. Šajā ēkā izpaužas feodālās Rīgas arhitektūras formas, tādēļ tā ir uzskatāma par pilsētas vēsturisko dzīvojamo ēku celtniecības pieminekli.

Savukārt Kalēju ielā 50 izvietotā piecstāvu ēka ar platību 1803 kvadrātmetri tika celta 17.-18. gadsimtā un pēc arhitekta Makša fon Osmidova projekta pārbūvēta 1925. gadā. Šobrīd šis nams praktiski pilnībā ir izīrēts. Ēkas apkārtējā vide sastāv galvenokārt no pirmskara laikā celtām daudzstāvu dzīvojamajām ēkām ar komerciāla rakstura telpām ēku pirmajos stāvos, kā arī izglītības iestādēm.

Lasiet arī: Iespējamie pēcteči: kurš ieņems Krievijas diktatora vietu, kad Putina vairs nebūs

Andris Vārna, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis, pauž gandarījumu par noslēgtajām izsolēm: “Ņemot vērā pašreizējo aktivitāti izsoļu sektorā, priecājamies, ka šie vēsturiskie nami iegūst jaunus īpašniekus, jo šī vieta ir ļoti perspektīva, it īpaši attiecībā uz tūrisma un viesmīlības nozari. Mēs ceram, ka šie nami tiks veiksmīgi atjaunoti un iegūs jaunu spozmi turpmāk.”

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube