Evika Siliņa. Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts kanceleja/Flickr

Iepriekšējais Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 2023. gadā ir daudzkārt izmantojis privātu aviokompāniju pakalpojumus, norāda partija “Apvienotais saraksts”, prasot Ministru prezidentei Evikai Siliņai skaidrot privātu lidmašīnu izmantošanas nepieciešamību.

Politiskā spēka deputāti aicina Ministru prezidenti Eviku Siliņu  skaidrot sabiedrībai, vai valdība savām vajadzībām ir izmantojusi privātu aviokompāniju pakalpojumus arī iepriekš, un lūdz sniegt pārskatu par laika posmu no 2019. gada 1. janvāra līdz šim brīdim.

Tāpat premjere aicināta atbildēt uz jautājumiem, cik lidojumu ir veikti, izmantojot privātas aviokompānijas, kādi ir bijuši to galamērķi, kāds bijis pasažieru skaits katrā reisā, kas ir bijuši šie pasažieri, kādas ir bijušas šo pakalpojumu izmaksas un kāds ir bijis katra lidojuma ekonomiskais pamatojums Tāpat tiek lūgts atbildēt uz jautājumiem, vai šobrīd ir spēkā līgumi par šādu pakalpojumu veikšanu, vai Siliņa, būdama Ministru prezidente, ir izmatojusi privātu aviokompāniju pakalpojumus, un vai viņa atzīst šādu praksi par samērīgu un budžeta līdzekļus taupošu.

“Vai naudas ir tik daudz, kā nekad nav bijis? Vai tas attiecas arī uz skolotājiem, mediķiem un policistiem? Vai tikai uz valdības vadītāju un viņa ērtību nodrošināšanu? Tāda ļoti dārga un ekskluzīva pakalpojuma kā privātu lidmašīnu izmantošana rada daudz jautājumu par budžeta naudas saprātīgu un taupīgu izlietojumu. Sabiedrībai ir tiesības zināt, kur un kāpēc tiek tērēti tās maksātie nodokļi,” komentē “Apvienotā saraksta” frakcijas vadītājs Edgars Tavars.

Bijušais premjerministrs Krišjānis Kariņš vizītēm ārvalstīs izmantojis privātu lidmašīnu, kas valstij izmaksāja tūkstošiem eiro – ar šādu apgalvojumu “Latvijas Avīzē” vērsies kāds lasītājs, atsaucoties uz lidostā strādājošo paziņu runāto. Kariņš 2023. gadā līdz valdības maiņai paspēja doties 15 darba vizītēs ārpus Latvijas, kopumā lidojumiem izmaksājot 276 098 eiro, vēsta Lasi.

2023.gadā Kariņš darba vizītēs lidojis uz Beļģiju, Igauniju, Lietuvu, Vāciju, Moldovu, Poliju un Lielbritāniju, pēc “Latvijas Avīzes” pieprasījuma informēja Valsts kanceleja. Deviņus galamērķus Kariņš apmeklējis, lidojot ar nacionālo lidsabiedrību “Air Baltic” vai Polijas “LOT”.  Šie lidojumi apmaksāti no valsts kases un kopumā izmaksājuši 12 315 eiro. Atlikušās sešas reizes izmantoti speciālie reisi jeb privāto lidsabiedrību pakalpojumi.

Lasiet arī: Iespējamie pēcteči: kurš ieņems Krievijas diktatora vietu, kad Putina vairs nebūs

Ministru kabineta preses sekretāre Santa Jirgensone paskaidroja, ka privātā lidmašīna izmantota tikai gadījumos, kad nav bijuši pieejami regulārie reisi, un lielāko daļu no šiem reisiem veidojuši lidojumi uz Eiropas Savienības Padomi, kas nozīmē, ka šo lidojumu izmaksas segusi Eiropas Savienība. Šie reisi Eiropai izmaksājuši 263 783 eiro. Speciālos reisus organizējuši divi ceļojumu biroji – “Express Travel” un “Averoja”.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube