Normunds Rutulis. Foto: Normunds Rutulis/Flickr

Vērīgākie skatītāji pamanījuši, ka šlāgermūzikas karalim Normundam Rutulim, kurš Lāčplēša dienas priekšvakarā kāpis uz televīzijas šova “Paaudžu duelis” skatuves, pie apģērba nebija sarkanbaltsarkanās lentītes, vēsta žurnāls “Privātā Dzīve”.

Rutulis bija vienīgais no “Zelta komandas” pārstāvjiem šovā, kuram lentītes nebija.

Kāds šova aculiecinieks žurnālam pastāstīja, ka uz producentu lūgumiem piespraust lentīti Rutulis bijis kategorisks – nespraudīs, un viss! Savu nevēlēšanos to darīt dziedātājs šova veidotājiem argumentējis ar to, ka tā esot ārišķība un nepadarīs dziedātāju par lielāku latvieti, nekā viņš jau ir. “Šādas lentītes ir lēts mārketinga triks!” saucis Rutulis.

Sarunā ar “Privāto Dzīvi” dziedātājs atzina, ka lentīti tiešām nav spraudis, taču uzsver – tas nenozīmē, ka viņš nav savas valsts patriots. Jautāts, kāpēc tad viņš ir bez lentītes, Rutulis pauda: “Nezinu. Vienkārši neuzliku! Tas, manuprāt, nebija tas svarīgākais.”

Gaidot Lāčplēša dienu, ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts nēsāt pie apģērba sarkanbaltsarkano lentīti ar stūriem uz augšu,  informē Aizsardzības ministrija.

Lasiet arī: Pazudušās Annas Jansones dzīvesbiedrs publisko jaunas sievas bildes

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 3. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.

Lāčplēša diena ir nozīmīga arī ar to, ka 1919. gada 11. novembrī tika dibināts Latvijas valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis ar devīzi – “Par Latviju”. Lāčplēša Kara ordeni piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas Neatkarības karā vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu. Kopumā ir pasniegti 2146 Lāčplēša Kara ordeņi.

Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums. 11. augustu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Lāčplēša dienaNormundam Rutulim

youtube icon
Abonēt youtube