Foto: Jūrmalas valstspilsētas administrācija/Flickr

Lai gan aizvadītajā nedēļā lielākoties novērojām rudenīgus laika apstākļus, šonedēļ tos pakāpeniski nomainīs ziemai raksturīgākas dabas parādības – slapjš sniegs un sniegs. Ne tikai nokrišņi, bet arī gaisa temperatūras pazemināšanās liek izjust, ka decembris vairs nav aiz kalniem.

Diennakts vidējai gaisa temperatūrai saglabājoties ap 0 grādiem, meteoroloģiskā ziema jau ir fiksēta Alūksnes novērojumu stacijā, savukārt nedēļas gaitā, turpinot atdzist gaisam, gaidāms, ka meteoroloģiskā ziema iestāsies arī citviet valsts austrumos.  Nedēļas nogalē arī gaidāma atmosfēras spiediena paaugstināšanās – valsts svētku aizvadīsim ar sausu laiku, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Trešdien un ceturtdien  – 15. un 16. novembrī – saule uzspīdēs tik vietām, lielākajā daļā valsts teritorijas debesis saglabāsies mākoņainas. Dažviet arī īslaicīgi varēs novērot nokrišņus, taču to intensitāte būs neliela.

Pūšot lēnam vējam, kas trešdien dominēs no ziemeļaustrumiem, nakts stundās atsevišķos rajonos redzamība tiks apgrūtināt miglas, dūmakas dēļ. Turpinot pazemināties gaisa temperatūrai, vietām ceļi saglabāsies slideni! Naktīs minimālā gaisa temperatūra būs -2…+3 grādu robežās. Dienās gaiss lielākoties iesils līdz 0…+4 grādiem.

Nedēļas nogalē virs Latvijas paaugstināsies atmosfēras spiediens – dienas aizritēs sausas, vējš būs lēns un termometra stabiņi turpinās pazemināties. Naktī lielākajā daļā Latvijas minimālā gaisa temperatūra būs -1…-6 grādu robežās, valsts svētku brīvdienās termometra stabiņš 0..+1 grāda atzīmi varētu sasniegt tik dažviet Kurzemes piekrastē. Maksimālā gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā iepriekšējās dienās.

Lasiet arī: VIDEO | Krievijas viltvāržiem izdevies izjokot Kariņu

Jaunnedēļ, pietuvojoties ciklonam no rietumiem, nokrišņi gaidāmi visā valsts teritorijā. Šī brīža prognoze liecina, ka atsevišķās dienās, īslaicīgi ieplūstot siltākai gaisa masai, dažviet termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par 0 grādu atzīmi.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

 

youtube icon
Abonēt youtube