Foto: Pexels

Iknedēļas notekūdeņu monitorings uzrāda jaunā Covid-19 paveida izplatību Latvijas pašvaldībās. Kā liecina monitoringa dati, Saldū, Jūrmalā, Madonā notekūdeņos konstatēts jauns SARS-CoV-2 vīrusa Omikrona varianta paveids JN.1 jeb “Pirola”.

Savukārt monitoringa vietu skaits, kur ir atklāta BA2.86, ir pieaudzis – tas konstatēts Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Salaspilī, Daugavpilī un Rīgas kreisajā krastā, informē Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Biom”.

Kā liecina monitoringa dati, Latvijā no augusta beigām Covid-19 slimības izplatība un SARS-CoV-2 RNS vīrusa daļiņu skaits notekūdeņos palielinās.

To apstiprina arī Slimību profilakses un kontroles centra monitorings, kas uzrāda Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu stacionāros, kā arī A tipa gripas vīrusa cirkulācijas sākumu un nedaudz pieaugošu gripas izplatības intensitāti.

Monitoringa ietvaros, regulāri, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī, reizi līdz divas reizes nedēļā no 16 Latvijas pašvaldībām tiek ņemti notekūdeņu paraugi un veikta SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtnes un to mutāciju noteikšana un izplatības analīze.

Lasiet arī: Kariņa lidojumiem ar privātām aviokompānijām iztērēts vairāk nekā pusmiljons eiro

Visi dati tiek iesniegti Slimību profilakses un kontroles centram un citām veselības iestādēm, epidemioloģiskās situācijas izvērtēšanai, savlaicīgu un pamatotu lēmumu pieņemšanai Covid-19 uzraudzībā un kontrolē, skaidro BIOR.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Covid-19Pirola

youtube icon
Abonēt youtube