Vladimirs Putins. Foto: Instagram @russian_kremlin

Apsūdzot iespējamajā “krievvalodīgo iedzīvotāju apspiešanā”, Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien, 4. decembrī, izteicis draudus Latvijai, vēsta RBK Ukraina, atsaucoties uz diktatora paziņojumu.

“Es nedomāju, ka laime ienāks to mājās, kuri piekopj šādu politiku. Es nezinu, cik tagad, bet Latvijā, manuprāt, bija 40% krievvalodīgo iedzīvotāju, droši vien arī tagad to nav maz,” sacīja Putins.

Pēc Putina domām, Latvijā valda rusofobija.

“Ja viņi piekops tādu politiku pret cilvēkiem, kuri gribēja dzīvot tajā valstī, strādāja tur, radīja kaut kādus labumus šai valstij, bet pret viņiem tik cūciski izturas, tad galu galā viņi paši ar tādu cūcību saskarsies savas valsts iekšienē,” tā Putins.

Kā zināms, iepriekš Putins vairākkārt runājis par it kā “krievvalodīgo apspiešanu Ukrainā”, lai attaisnotu savu iebrukumu šajā valstī. Putins regulāri runā arī par līdzīgu “politiku” Baltijas valstīs, ko dažas ES valstis uzskata par draudu un iespējamu augsnes gatavošanu uzbrukumam NATO.

Vācijas Ārpolitikas biedrības analītiķi norāda, ka Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam var būt nepieciešams līdz sešiem gadiem, lai atjaunotu savu armiju un uzbruktu NATO.

Lasiet arī: «Sniega citur vairāk, bet sūnu ciems ir tieši Rīga!» – soctīklos dusmojas par netīrītajām ielām

Arī NATO ģenerālleitnants Jirgens-Joahims fon Sandrarts pauž, ka Krievija atjauno savu potenciālu un gatavojas iespējamai konfrontācijai ar NATO.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: draudi LatvijairusofobijaVladimirs Putins

youtube icon
Abonēt youtube