Foto: Pexels

Tuvojoties brīvdienām, kad, visticamāk, daudzi plāno lūkoties pēc Ziemassvētku zaļās rotas, SIA “Rīgas meži” aicina necirst eglītes Rīgas un Pierīgas mežos. Tā vietā uzņēmums piedāvā savas plašās teritorijas atpūtai, pastaigām, ziemas baudīšanai.

“Rīgas mežu” teritorijas atrodas galvaspilsētā un apmēram 40 – 50 kilometru rādiusā ap to, pamatā – Ādažu, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu un Salaspils novados, kā arī Limbažu pusē.

“Rīgas mežu” teritorijās ir dabas daudzveidība un vērtības, kas reti sastopamas lielu pilsētu un to tuvumā esošajos mežos. Arī egles uzņēmuma mežos sastopamas reti – to ir tikai nepilni 10%. Turklāt tās ir speciāli audzētas kokaudzētavā “Norupe”, lielākoties pašu stādītas mežā, koptas un arī sargātas no egļu astoņzobu mizgrauža uzbrukumiem, informē “Rīgas meži”.

Tā vietā uzņēmums aicina domāt par ilglaicīgākiem un ilgtspējīgākiem risinājumiem, lai pēc iespējas vairāk iedzīvotājiem būtu iespējas Ziemassvētkus svinēt pie augošas, nevis pie nocirstas zaļās rotas.

Piemēram, kur tas iespējams – iestādīt eglīti daudzīvokļu mājas pagalmā, privātmājas dārzā vai apkaimes iedzīvotāju iecienītā atpūtas un pulcēšanās vietā.

“Meži ir skaisti piesniguši, bet sniegs ir kļuvis “smagāks”, tādēļ vietām vērojamas zaru liekšanās jeb snieglieces. Tādēļ aicinām netuvoties kokiem, ja to zari ir pārāk noliekušies. Tāpat svarīgi nenovietot auto zem šādiem kokiem,” uzver uzņēmumā.

Lasiet arī: Sešas zodiaka zīmes, kam 2024. gadā lielas iespējas satikt mīļoto cilvēku un apprecēties

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: kur cirstPierīgaRīgaRīgas MežiZiemassvētku eglīte

youtube icon
Abonēt youtube