Foto: Pexels

“Nerādās nekas jauks, un cilvēkam, kurš grib kaut ko labu pateikt, ir lielas grūtības,” tā, komentējot astroloģisko prognozi 2024. gadam Latvijas ekonomikā, žurnālam “Privātā Dzīve” norāda astrologs Andris Račs.

“Protams, bads nebūs. Jā, tūrismam ir labs laiks, bet kopumā zvaigžņu stāvoklis lielā mērā atgādina pagājušā gadsimta 90. gadu vidu, kad arī bija nenoteiktība, bija juku laiks. 2024.gads ir pilns ar šaubām un nenoteiktību. Arī drošības jomā. Tas investoriem nav pārāk iepriecinoši,” prognozē astrologs.

Kā Račs norāda izdevumam “Privātā Dzīve”, “inflācija gan mums vairs nedraud, bet traucēkļu attīstībai tāpat pietiek. Un galvenais – nav ticības tam, ka var būt labāk. Līdz gada vidum viss vēl ies, kā līdz šim, bet vēlāk, lai cik skumji tas nebūtu un man negribētos, varētu būt sliktāk. Ēnu ekonomika sabiedrības neticības dēļ vēl vairāk plauks, jo cilvēkiem aizvien vairāk negribēsies maksāt nodokļus.”

Lasiet arī: Rūtas brālis: Ar Judzi nesveicinos piecus gadus

Latvijas iedzīvotāju finansiālo labklājību šobrīd visvairāk ietekmē pārtikas un ikdienā nepieciešamāko preču cenu kāpums, kā arī energoresursu cenas, liecina SEB bankas veiktais pētījums “Finanšu drošības indekss”.

Neskatoties uz to, ka iedzīvotāji joprojām sagaida izdevumu pieaugumu arī nākotnē, Latvijas sabiedrība lielākoties ir pozitīvi noskaņota – tikai 17% paredz ienākumu kritumu nākamgad. Pārējie prognozē, ka viņu ienākumi arī 2024.gadā saglabāsies esošajā līmenī vai pat palielināsies – par to ir pārliecināti 28% iedzīvotāju.

Novērtējot savu finansiālo stāvokli, kopumā 75% aptaujāto norāda, ka var iegādāties ikdienā nepieciešamākās lietas – pārtiku un apģērbu – un arī atliek līdzekļi uzkrājumu veidošanai. Tiesa, 33% atzīst, ka nevar uzreiz veikt patiešām lielus pirkumus, piemēram, nekustamā īpašuma iegādei ir jāiekrāj, informē SEB banka.

Kaut arī to iedzīvotāju skaits, kuriem ir finansiālas problēmas, salīdzinājumā ar 2022.gadu ir nedaudz samazinājies (no 24% pērn uz 21% šogad), katrs piektais saskaras ar finansiālām grūtībām: 17% atzīst, ka var iegādāties pārtiku un pirmās nepieciešamības preces, taču nepietiek naudas jaunam apģērbam, bet 4% grūtības sagādā pat pārtikas iegāde.

35% Latvijas iedzīvotāju ar savu pašreizējo finanšu stāvokli kopumā ir apmierināti, un 4% ar to ir ļoti apmierināti, savukārt ar savu finanšu situāciju kopumā neapmierināti ir 39% iedzīvotāju, un 12% norāda, ka ir pat ļoti neapmierināti.

Lasiet arī: Katoļu baznīca maina nostāju un dod svētību viendzimuma pāriem

Izvērtējot ikdienas izdevumus, sabiedrība ir piesardzīga: 41% joprojām paredz dzīves dārdzības pieaugumu, un izdevumu kritumu prognozē vien 14% aptaujāto, informē banka.

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: Andris Račsastrologsprognoze 2024.gadam

youtube icon
Abonēt youtube