Ville Valo, Publicitātes foto

Šī gada 16. aprīlī gotiskās somu rokgrupas “HIM” līderis Ville Valo sava jaunākā albuma “Neon Noir” koncerttūres ietvaros uzstāsies Rīgā, koncertzālē “Palladium”. Šis ieraksts svin teju gada jubileju, tas tika izdots aizvadītā gada 13. janvārī, un tas ir harizmātiskā mūziķa pirmais oriģināldarbs kopš 2017. gada, kad izjuka viņa ikoniskā grupa “HIM”.

Albums “Neon Noir” sasniedzis mūzikas ierakstu topu virsotnes – pirmo vietu Somijā, augsto ceturto vietu Vācijā un citur. Lai gan jaunais Ville Valo albums, kas izdots ar pseidonīmu “VV”, ir pirmais solo ieraksts vairāk nekā 30 gadus ilgajā mūziķa karjerā, tas joprojām ir ieturēts viņam ierastajā “love metal” mūzikas stilā un ļoti atgādina “HIM” laikus.

ASV mūzikas portāls “Metal Injection” raksturoja “Neon Noir” kā mīlestības vēstuli Villes Valo faniem, kurus viņš atstāja pēc grupas “HIM” izjukšanas. Muzikāli albums ir pielīdzināms “HIM” ierakstiem – 2010. gada “Screamworks: Love in Theory and Practice” un 2013. gada “Tears on Tape”.

“Jaunie ieraksti tiešām izklausās pēc “HIM”. Es taču sarakstīju lielāko daļu grupas dziesmu, līdz ar to… tā ir mana vaina, jā. Man šis ir kā nebeidzams ceļojums. Citi, pievēršoties solokarjerai, vēlas, tā teikt, sadedzināt visus tiltus ar pagātni, distancēties no tās. Man tā nav. VV – tas esmu es, būvējot tiltu starp “HIM” un nākotni. Tāds ir “Neon Noir”, komentē Ville Valo.

Pēc, iespējams, visu laiku veiksmīgākās somu grupas “HIM” izjukšanas tās līderis uz vairākiem gadiem devās radošā pārtraukumā. Viņa soloalbuma, kura dziesmas ir sacerējis pats Ville Valo, ierakstīšana ilga no 2019. līdz 2022. gadam, pašam māksliniekam to producējot un ierakstot visus mūzikas instrumentus. Pēc Villes Valo teiktā, viņam bija vajadzīgi vairāki gadi, lai atkal paņemtu rokās ģitāru.

“Es albumā visu producēju, ierakstīju un izveidoju viens pats”, viņš skaidro. “Es biju pietiekami stulbs, lai domātu, ka tieši tādam ir jābūt soloalbumam. Daļēli tas ir arī saistīts ar Covid, jo tajā laikā nebija iespēju izveidot grupu. Lai gan dīvainā kārtā mani vienmēr ir fascinējuši tādi mākslinieki kā Prinss, kuri visu dara paši. Redzi, ja tu strādā vientulībā, tavs redzējums ir pilnīgi neatšķaidīts.”

Savā albumā “Neon Noir” mūziķis pēta jaunas gotiskā roka šķautnes, apvienojot savus 80. gadu elkus ar Devidu Linču un 60. gadu folkroku, tā cenšoties atrast zelta vidusceļu starp “Depeche Mode” un “Black Sabbath”.

2023. gadā Ville Valo sniedza vairāk nekā 100 “Neon Noir” koncertus Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. Šogad plānoti vēl 30 šovi Austrālijā, Jaunzēlandē un Eiropā, tostarp Rīgā, noslēdzot koncerttūri Londonā, prestižajā “Royal Albert Hall”.

Grupa “HIM” pastāvēja no 1991. līdz 2017. gadam.

Lasiet arī: «Gluži kā pieaugušajiem domātu rotaļlietu veikalā» –  iesmej par Putinu, kurš apčamda gurķus

Lasiet arī: Jūrmalā vienaudzis atņem dzīvību 13 gadus vecam pusaudzim

Lasiet arī; «Lai mūsu attiecībās vienmēr būtu pavasaris» – ko kāzās Leldei solīja Aivis Ceriņš

Lasiet arī: Krāpšana un citi iemesli, lai šķirtos  – kāpēc pamet katru no zodiaka zīmēm

Lasiet arī: Numeroloģijas un fen šui maģija – kā dzīvokļa numurs ietekmē tavu dzīvi

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

Saistītās tēmas: HIMHIM līderisRīgasoloalbumsVille Valo

youtube icon
Abonēt youtube