Foto: Rīta kafija

Maija pirmajos datumos saglabāsies pavasarīgs siltums – laiks būs galvenokārt sauss, nelieli nokrišņi gaidāmi tikai svētdien, un daudzviet dienās gaiss iesils līdz +20 grādiem, vietām pat augstāk. Tomēr jaunnedēļ laiks kļūs aukstāks, vietām naktīs termometra stabiņš varētu noslīdot līdz 0 grādu atzīmei, un veidoties salna.

Brīvdienās laika apstākļi kopumā būs labvēlīgi un mierīgi. Piektdien un sestdien, 4. un 5. maijā, gaidāms sauss un saulains laiks, vien svētdien vietām mākoņi aizklās debesis un īslaicīgi nolīs lietus,  informē  Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Lielākoties pūtīs lēns vējš. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +5…+10 grādiem, austrumos būs par kādu grādu vēsāk. Savukārt dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +18…+23 grādu atzīmei, tomēr piekrastē un austrumu rajonos laiks būs vēsāks, tur +10…+15 grādi.

Nākamās nedēļas sākumā laikapstākļus turpinās noteikt anticiklons – mākoņi debesīs mīsies ar sauli, un kopumā laiks būs sauss. Ar ziemeļu vēju valsts teritorijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa, līdz ar to gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies. Dienās gaiss iesils +7…+14 grādu robežās, taču diennakts tumšajās stundās atsevišķos rajonos gaisa temperatūra pazemināsies līdz 0 grādu atzīmei. Galvenokārt austrumos un vietām citās valsts teritorijās zāles virskārtā gaidāma salna.

Lasiet arī: Nedēļas izskaņā atkal pakāpeniski kļūs vēsāk

Lasiet arī:  Nākamgad tiks pārceltas divas darba dienas

Lasiet arī: FOTO & VIDEO | Piedaloties valsts amatpersonām, Rīgas pils Svētā Gara tornī paceļ ES karogu

Lasiet arī: Pasaules Dabas fonds: Jau viena trešdaļa Baltijas jūras ir mirusi 

Lasiet arī: Paplašini apvāršņus! Ko nesīs Marss Auna zīmē no 30. aprīļa līdz 10. jūnijam

Lasiet arī: FOTO & VIDEO: Rinkēvičs viesojas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 

Seko mums arī Facebook, X, Instagram un Draugiem!

youtube icon
Abonēt youtube