Foto: Rīta kafija

Karstais laiks saglabāsies visas darba nedēļas garumā, turklāt nedēļas pirmajā pusē dažviet termometra stabiņš pakāpsies līdz pat +30 grādu atzīmei. Tomēr palaikam arī līs – nedēļas pirmajās dienās nokrišņi lielākoties saglabāsies dažviet valsts austrumu un centrālajos rajonos, bet jau nedēļas otrajā pusē tie gaidāmi plašākā teritorijā.

Vietām veidosies pērkona negaisa mākoņi, kas dažviet nesīs krasas vēja brāzmas, lietusgāzes, lokāli, iespējams, arī krusu,, informē  Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jāņem vērā, ka turpmākajās dienās UV indekss dienas vidū sasniegs vidēju līmeni – aicinām būt piesardzīgiem, kā arī ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros!

Šīs nedēļas sākumā virs Latvijas joprojām saglabāsies augsts atmosfēras spiediens un siltā gaisa masa, kas nozīmē, ka debesīs daudz redzēsim sauli, kā arī gaisa temperatūra saglabāsies augsta. Tomēr siltajā gaisa masā pēcpusdienās veidosies arī gubu mākoņi, kas, pirmdien, 27. maijā, galvenokārt valsts austrumos, otrdien arī centrālajos rajonos, nesīs lietu, vietām arī pērkona negaisu. Pērkona negaisa mākoņi var atnest ne tikai brāzmainu vēju, kas var sasniegt 15 m/s, stipras lietusgāzes, bet arī krusu! Šādi laikapstākļi pārsvarā būs novērojami pēcpusdienā, kad gaiss jau ir iesilis. Saglabājoties lēnam vējam, nakts laikā gaisa temperatūra nebūs zemāka par +11…+16 grādiem, savukārt diennakts gaišajās stundās lielākajā valsts daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +25…+30 grādiem, tikai piekrastē būs par pāris grādiem vēsāk.

Atmosfēras spiedienam pazeminoties, kā nedēļas vidū, tā arī jūnija pirmajās dienās mākoņu debesīs būs vairāk, lietu varēsim sagaidīt jau daudzviet – nokrišņi galvenokārt būs novērojami diennakts gaišajās stundās. Par spīti lietum, laiks saglabāsies vasarīgi silts – nakts stundās termometra stabiņš nenoslīdēs zem +12 grādu atzīmes, atsevišķās naktīs pat zem +15 grādiem. Dienās gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā līdz šim. Vienīgi pašā nedēļas izskaņā iespējama pakāpeniska vēsākas gaisa masas ieplūšana mūsu teritorijā, kā rezultātā dienās daudzviet gaisa temperatūra pieturētos +20…+25 grādu robežās.

Lasiet arī: Saeimas deputāti meistarklasē mācīsies atpazīt dezinformāciju

youtube icon
Abonēt youtube