Raimonds Pauls. Foto: Artis Veigurs/Jūrmalas valstspilsētas administrācija/Flickr

“Gustavo ar savu Dieva kompleksu un pašmīlestību ir aizgājis pārāk tālu,” šādi komponista Raimonda Paula mazmeita Annamarija Paula komentējusi izpildītāja Gustavo jauno dziesmu “Nepārmet man 3000” ar Patrishas un Normunda Rutuļa piedalīšanos, kurā izmantota viņas vectēva 1969.gada dziesma “Nepārmet man”. Kā zināms, minētā dziesma sadusmojusi arī mūziķi Ainaru Mielavu.

Annamarija Paula vietnē “Facebook” norādījusi, ka mēģinājusi noturēties un neko nerakstīt, bet vairs nevar klusēt. Viņa Gustavo pārmet uzdrīkstēšanos zagt dziesmu no vistalantīgākā cilvēka Latvijā, kurš savā dzīvē ir sasniedzis tik daudz, cik Gutavo nevar pat iedomāties. Viņa aicina Gustavo nokāpt no paštaisītā troņa un parādīt cieņu cilvēkam, kurš ir to pelnījis, kā arī neaiztikt Raimonda Paula klasiku bez atļaujas.

Lūk, ko vietnē “Facebook” raksta Maestro mazmeita [saglabāta oriģinālā rakstība]: “Es meiginaju noturēties, neko nerakstīt bet es nevaru vairs klusēt. Gustavs Butelis @arstarulsmirus ar savu Dieva kompleksu un pašmilestību ir aizgājis parak tālu. Ka tu vispār uzdrīkstējies izmantot (zakt) dziesmu no viss talantīgam cilvēkam Latvijā kas ir sasniedzis vairāk dzīvē nekā Tu pat vari iedomāties. Nokāp no sava paštaisīta troņa un parādi kaut kādu cieņu cilvēkam kas to ir pelnijis. Neaiztiec Raimonda Paula klasiku bez atļaujas un nekropļo Raimonda Paula dziesmas ar saviem prastiem vārdiem, Tu neesi pat tuvu viņa līmenīm, labāk raksti par to ko Tu zini, piemēram saviem konfliktiem ar citiem pieaugušiem reperiem. Ceru ka tavs ego sadzirdēs šos vārdu un rīkosies pareizi. Rutulis – piedod bet es vispār nesaprotu ko Tu dari uz šī ieraksta Tu domāji ka ta būs laba ideja un būs patīkams parsteigums cilvēkam ko Tu pazīsti ļoti labi UN atklāt runājot uztaisīja Tavu karjeru. Šīs ir tavs paldies? Patrisha – neesi tik naiva, nepiedalies visos projektos, kas Tev pagadās – pieturieties pie sava stila un savam dziesmiņam. Labak klausīties oriģinālo versiju un mieginat aizmirst šo cūcību kas tika palaists pasaulē.”

Komentāros pie ieraksta kāds “Facebook” lietotājs ierakstījis, ka “Paula mazmeitai ir ļoti slikti ar gramatiku!” un kāda cita interneta lietotāja piekritusi, ka “ne tikai ar gramatiku! Pareizrakstība arī uz 2.”  Vēl kāda “Facebook”  lietotāja iekomentējusi, ka viņai “acis sāp no visām kļūdām” .

Vēl kāda interneta lietotāja iesaka Paula mazmeitai “tomēr pārlasīt vēlreiz savu tekstu un kļūdas izlabot. Briesmīgi, ja latvietis neciena savu valodu!”

Kāds Annamariju Paulu arī aizstāvējis: “Ieradās te grammar nazi “paspīdēt”. Neienāk prātā, ka cilvēkam, kas kopš agras bērnības ir mācījies tikai citās valodās, varētu būt grūti rakstīt pareizi latviešu valodā. Mietpilsoņi…

Un par jautājuma būtību – tā ir 100% taisnība. Ir grūti iedomāties, kā kaut ko TIK tizlu var uztaisīt. Rutuļa ķēmošanās ar dziedāšanas manieri vispār ir tizluma kalngals” .

Jau vēstīts, ka straumēšanas un lejupielādes platformās publiskota producenta un izpildītāja Gustavo jaunā dziesma un mūzikas video “Nepārmet man 3000” ar Patrishas un Normunda Rutuļa piedalīšanos. Minētais izpildījums sadusmojis mūziķi Ainaru Mielavu, kurš Rutuli un Patrishu nodēvējis par tērētām marionetēm, bet Gustavo – par bīstamu narcisu.

“Šis jau ir reāls radošās mazspējas p..djec! Gustavs Butelis ir bīstams narciss, bet Rutulis un Patrīcija Cuprijanoviča (Patriša) tērētas marionetes. Jums visiem pat kājas noskalot Raimondam būtu jāaizliedz ar likumu!” vietnē X (Iepriekš “Twitter” savas domas paudis Mielavs.

Šādā sadarbībā mākslinieki apvienojās pirmo reizi. Dziesma tapusi īpaši “3.Lielais koncerts” repertuāram un uz grandiozās koncerta skatuves pirmo reizi dzīvajā izpildījumā skanēs 1.jūnijā Mežaparkā.

“Jaunais skaņdarbs ir Raimonda Paula 1969.gadā ierakstītās dziesmas “Nepārmet man” svaiga versija ar citādu saturisku ievirzi. Tajā dzirdams vairāku laikmetu sakausējums, kurā tika apvienota pagājušā gadsimta septiņdesmitiem gadiem raksturīgais estrādes skanējums ar bagātīgu un dinamisku mūsdienu hip hopa stilistiku. Dziesmas tekstu papildināju ar jauniem pantiem, kuros no klausītāja skatu punkta izstāstīju stāstu par to, kā savulaik iemīlēju viena no saviem iedvesmas avotiem, repera André 3000 daiļradi.” dalās dziesmas līdzautors un izpildītājs Gustavo.

Jaunā dziesma “3.Lielais koncerts” Mežaparkā tiks izpildīta ar vērienīgu pavadošo mūziķu sastāvu – Latvijas Radio Begbendu un ”Sinfonietta Rīga”, kad godinot Latvijas populārās mūzikas zelta fondu uz grandiozas skatuves pulcēsies vairāk kā simts mūziķu.

Kompozīcijas piedziedājumu izpildīja Patrisha duetā ar Normundu Rutuli. Arī viņu izpildījumā ir dzirdama divu paaudžu satikšanās, kas ir saklausāma arī solistu atšķirīgajās izpildījuma manierēs.

“Esmu ārkārtīgi gandarīts par šo unikālo un nebijušo sadarbību, kurā bija iespēja strādāt ar Patrishu, Normundu Rutuli un lielu skaitu talantīgu instrumentālistu. Tas bija tiešām iedvesmojoši. Jaunās dziesmas aranžiju veidojām kopā ar taustiņinstrumentālistu Ritvaru Garozu. Šis noteikti ir viens no komplicētākājiem skaņdarbiem, ko līdz šim esmu producējis. Kopumā tajā iesaistījās sešpadsmit mūziķi, to starpā arī pūtēji no Latvijas Radio Bigbenda, stīgu kavartets no orķestra “Sinfonietta Rīga sastāva”,” turpina mūziķis.

Dziesmas instrumentālo daļu izpildīja Ritvars Garoza – taustiņi, Jānis Puķītis – flauta, alta saksofons, baritona saksofons, Māris Jēkabsons – flauta, tenora saksofons, Reinis Puriņš – trompete, Laira Rozenberga – trombons, Kārlis Alfrēds Feldbergs – bastrombons, Mārcis Vasiļevskis – ģitāra, Toms Kursītis – basģitāra, Kristiāna Krūskopa un Madara Gaile – vijoles, Ineta Abakuka – alts, Māra Botmane – čells. Ieraksta skaņu režisors ir ilggadējais Gustavo draugs un kolēģis Sergejs Laletins.

Videoklipa režisors Elvijs Pārpucis.

youtube icon
Abonēt youtube